Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wojewoda zwiedził brzezińskie muzeum i kościół farny

Karolina Brózda
Karolina Brózda
Na zaproszenie burmistrz Ilony Skipor Brzeziny odwiedzili wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński oraz dyrektor wydziału zdrowia, rodziny i polityki społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi Piotr Cieplucha.

Goście na początek odwiedzili Muzeum Regionalne, żeby na własne oczy zobaczyć przeprowadzoną rewitalizację tego miejsca. Goście obejrzeli także wystawę czasową pn. „W głowie się nie mieści”. Dyrektor muzeum Paweł Zybała opowiedział o dziejach pałacyku oraz aktualnej ofercie kulturalnej. Goście z uwagą słuchali o wielowiekowej historii miasta i ważniejszych zabytkach, z których perełką jest XIII-wieczny kościół pw. Podwyższenia św. Krzyża.

Za sprawą Bogusławy Tyralskiej goście poznali wnętrza najstarszej brzezińskiej świątyni, która wielokrotnie był przebudowywana i rozbudowywana. Duże wrażenia na nich wywarła krypta Lasockich, w której spoczywają pierwsi właściciele Brzezin oraz tajemniczy, w części odkopany tunel.

Podczas spotkania rozmawiano o możliwościach współpracy i planie rozwoju miasta, w tym inwestycji. Za priorytetowe uznano budowę nowego kanału, który w przyszłości uchroni miasto przez zalewaniem mieszkań przy gwałtownych nawałnicach, budowę nowych dróg miejskich oraz rozwój budownictwa komunalnego.

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany