Wojewoda łódzki nie uchylił uchwał o wyborze marszałka Schreibera. Domagali się tego radni klubu PSL

(MSM)Zaktualizowano 
Radni PSL: Dariusz Klimczak i Marek Mazur. Mirosław Malinowski
Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber i czterech jego zastępców zostało wybranych zgodnie z procedurami i ich wybór jest ważny – tak stwierdzili prawnicy Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego badając przebieg pierwszej sesji sejmiku wojewódzkiego. Skargę do wojewody złożyli radni PSL, zdaniem których wybór członków zarządu województwa był nieważny, bowiem radni przed głosowaniem nie dostali druków z projektami uchwał.

– Argumentacja wojewody jest niedorzeczna. Jeszcze dwa lata temu wojewoda uchylił uchwałę o wyborze przewodniczącego komisji, bo nie było projektu uchwały, a teraz w analogicznej sytuacji, twierdzi, że wybór marszałka jest legalny. To polityczne spojrzenie na sprawę – mówi radny PSL Dariusz Klimczak.

Marek Mazur, radny PSL zapowiedział, że klub zaskarży decyzję wojewody do sądu administracyjnego.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

p
ppp

Jeżeli Pan Mazur tak powiedział, że "zaskarży do sądu decyzję wojewody", to szacun dla Pana (sic!)

Dodaj ogłoszenie