Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Właściciel Sukcesji w upadłości! Obejmuje likwidację majątku dłużnika! Łódzki sąd podjął decyzję. Zarząd składa zażalenie. Co to oznacza?

Mirosław Malinowski
Mirosław Malinowski
Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia podjął decyzję o postawieniu w stan upadłości Fabryki Biznesu, czyli właściciela centrum handlowo-rozrywkowego Sukcesja w Łodzi przy al. Politechniki. Upadłość obejmuje likwidację majątku dłużnika. WIĘCEJ INFORMACJI NA KOLEJNYM SLAJDZIE
Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia podjął decyzję o postawieniu w stan upadłości Fabryki Biznesu, czyli właściciela centrum handlowo-rozrywkowego Sukcesja w Łodzi przy al. Politechniki. Upadłość obejmuje likwidację majątku dłużnika. WIĘCEJ INFORMACJI NA KOLEJNYM SLAJDZIE mat. pras.
Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia podjął decyzję o postawieniu w stan upadłości Fabryki Biznesu, czyli właściciela centrum handlowo-rozrywkowego Sukcesja w Łodzi przy al. Politechniki. Upadłość obejmuje likwidację majątku dłużnika. Jednocześnie zarząd Fabryki Biznesu ogłosił, że ponieważ pozyskał inwestora zewnętrznego, to po otrzymaniu uzasadnienia postanowienia sądu o ogłoszeniu upadłości spółki, złoży zażalenie na to postanowienie.

Postanowienie o upadłości Fabryki Biznesu zapadło 1 kwietnia. Wszyscy wierzyciele mogą zgłaszać wierzytelności w terminie 30 dni od daty ukazania się ogłoszenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym, tj. od 8 kwietnia 2020.

Oświadczenie Fabryki Biznesu:
Zarząd Fabryki Biznesu, właściciela Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja w Łodzi, informuje, że w związku z pozyskaniem inwestora zewnętrznego, po otrzymaniu uzasadnienia postanowienia sądu z dnia 1 kwietnia 2020 r. o ogłoszeniu upadłości spółki złoży zażalenie na to postanowienie i będzie wnosiła o zmianę upadłości likwidacyjnej na opcję pre-pack.
W ocenie Zarządu, sprzedaż spółki nowemu inwestorowi stworzy szansę dalszego rozwoju Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja, skutecznego konkurowania na lokalnym rynku, a także szybszego uregulowania zaległych zobowiązań.
Na sytuacji ekonomicznej Fabryki Biznesu zaważył szereg niezależnych od spółki czynników, w tym ogromna liczba – około 6 tysięcy – rozmaitych usterek i wad budowlanych, które sukcesywnie wychodziły na jaw po oddaniu Centrum do użytku. Obciążyło to spółkę wielomilionowymi kosztami ich usuwania, powodowało liczne awarie, co w konsekwencji wpłynęło negatywnie na poziom komercjalizacji. Nie bez wpływu było też m.in. zamknięcie supermarketu Piotr i Paweł na skutek kłopotów sieci.
22 lutego 2019 r., na wniosek Fabryki Biznesu, zostało otwarte postępowanie restrukturyzacyjne, które miało na celu zawarcie porozumienia z instytucjami finansującymi w sprawie warunków spłaty długoterminowych zobowiązań. W tym czasie spółka aktywnie poszukiwała partnera biznesowego, na bieżąco regulowała zobowiązania, a dzięki pozyskaniu kolejnych najemców wzbogaciła ofertę handlową, usługową i gastronomiczną Sukcesji. 31 października 2019 postępowanie zostało jednak umorzone, ponieważ nie doszło do konsensusu z konsorcjum banków.
W następstwie odgórnego ograniczenia działalności Centrum z powodu stanu epidemii Covid-19, spółka znalazła się w bezprecedensowej sytuacji. Tzw. tarcza antykryzysowa nie tylko nie objęła właścicieli centrów handlowych żadnym programem osłonowym, ale też – poprzez wygaszenie umów z najemcami – przerzuciła na nich wszystkie koszty związane z funkcjonowaniem obiektów, pozbawiając jednocześnie jakichkolwiek przychodów.
Oczywiście, Zarząd spółki deklaruje pełną współpracę z powołanym przez sąd syndykiem."

Sukcesja została otwarta we wrześniu 2015 r. Ma ponad 128 tys. mkw. powierzchni użytkowej, gdzie jest ok. 160 lokali i 9-salowe kino Helios. Inwestycja o wartości ponad 182 mln zł jest wpisana przez Urząd Marszałkowski na listę projektów kluczowych dla regionu i dostała 8 mln zł dofinansowania.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany