Włamanie do mieszkania na Widzewie. Podał się za kuriera

KWP ŁÓDŹ
Łódzcy policjanci zatrzymali 33-latka, który włamał się do jednego z mieszkań na Widzewie. Do klatki schodowej dostał się podając się za kolportera ulotek reklamowych. Mężczyzna był już notowany za kradzieże z włamaniem. W połowie lutego 2016 roku 33-letni mieszkaniec Widzewa postanowił włamać się do jednego z mieszkań znajdującego się w okolicy.

Przez dwa dni obserwował jego lokatorów, by zorientować się w jakich godzinach wychodzą do pracy i o której wracają do domu. 10 lutego podjął się realizacji swojego planu. Zadzwonił domofonem do obserwowanego mieszkania upewniając się, że nikogo z lokatorów nie ma.

Następnie poprosił sąsiadów, by wpuścili go na klatkę schodową, gdyż chce pozostawić ulotki. Cęgami zniszczył drzwi i splądrował mieszkanie. Łupem mężczyzny padły pieniądze oraz złota biżuteria. Sprawą zajęli się śledczy z VI Komisariatu KMP w Łodzi. Analizując wszystkie zebrane materiały wytypowali, że sprawcą tego włamania może być 33-letni mieszkaniec Łodzi. Mężczyzna został zatrzymany.

W rozmowie z policjantami przyznał się do tego czynu. Jak stwierdził wybrał właśnie to mieszkanie gdyż jego właściciele byli zawsze bardzo dobrze ubrani i wydawało mu się, że muszą być majętni. Jak ustalili funkcjonariusze 33-latek jest odpowiedzialny za szereg innych kradzieży z włamaniem do których dochodziło na terenie Widzewa, Chojen i Retkini.

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM- Zamachy w Brukseli. Mieli bomby w walizkach (autorDzień Dobry TVN/x-news)