Wkrótce nabór na studia - Politechnika Łódzka ogłasza limity miejsc i nowe kierunki

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Udostępnij:
Senat Politechniki Łódzkiej uchwalił harmonogram rekrutacji oraz limity przyjęć na pierwszy rok studiów rozpoczynających się w semestrze zimowym 2022/23. 

Wkrótce nabór na studia - Politechnika Łódzka ogłasza limity przyjęć i nowe kierunki
Senat Politechniki Łódzkiej uchwalił harmonogram rekrutacji oraz limity przyjęć na pierwszy rok studiów rozpoczynających się w semestrze zimowym 2022/23. 
W najbliższej rekrutacji dla kandydatów, którzy chcą podjąć studia w Politechnice Łódzkiej uczelnia przygotowała 5390 miejsc, a dodatkowe 760 zarezerwowała dla cudzoziemców. Można wybrać jeden z 59 kierunków studiów, na których kształcenie odbywa się w języku polskim, a także w języku angielskim i francuskim. 
 
Na studiach pierwszego stopnia oferta obejmuje 52 kierunki. Uczelnia planuje przyjąć 3914 osób, w tym większość, bo aż 3614 na studia stacjonarne.  
 Na studia drugiego stopnia limit przyjęć na 26 kierunkach  to 1476 miejsc, w tym 976 przygotowano na studia stacjonarne i 500 miejsc na studia niestacjonarne. 
Uczelnia planuje też przyjąć 463 cudzoziemców na studia I stopnia i 297 na studiach II stopnia. 

Politechnika przygotowała cztery nowe kierunki studiów. Są to: 
1. Mathematical Methods in Data Analysis – 7-semestralne inżynierskie studia stacjonarne, na których kształcenie odbywa się w języku angielskim 
2. Aktuariat i analiza finansowa - 6 semestralne licencjackie studia  
3. Future Mobility – 4 - semestralne studia magisterskie stacjonarne, na których kształcenie odbywa się w języku angielskim  
4. Inżynieria ochrony środowiska – studia magisterskie - 3-semestralne w trybie stacjonarnym i 4-semestralne studia niestacjonarne.

 Harmonogram rekrutacji na studia rozpoczynające się w semestrze zimowym 
Rekrutacja na studia pierwszego stopnia rozpocznie się 15 czerwca. Dokumenty kandydatów będą przyjmowane do 12 lipca. Sprawdziany uzdolnień praktycznych odbędą się 14 i 15 lipca, odpowiednio na kierunki: inżynieria wzornictwa przemysłowego i wzornictwo oraz na kierunek architektura. Wyniki tego etapu rekrutacji zostaną ogłoszone 22 lipca 2022 r. 
W sytuacji, gdy nie wszystkie miejsca zostaną zajęte przewidziany jest drugi etap rekrutacji. Od 28 lipca do 14 września będą przyjmowane dokumenty. Sprawdziany uzdolnień praktycznych zostaną przeprowadzone 15 i 16 września. Ogłoszenie wyników – 21 września 2022 r. 
Przyjmowanie dokumentów na studia drugiego stopnia rozpocznie się także 15 czerwca 2021 r. i potrwa do 15 września. Wyniki zostaną ogłoszone 23 września 2022 r. 

Strona rekrutacji: https://rekrutacja.p.lodz.pl/pl 

Nowe kierunki studiów od roku akademickiego 2022/2023
Mathematical Methods in Data Analysis – 7-semestralne studia stacjonarne pierwszego stopnia. Kształcenie odbywa się w języku angielskim.
Kształcenie na anglojęzycznym kierunku obejmuje zagadnienia dotyczące wydobywania wiedzy z danych. Wykształcenie matematyczne połączone z umiejętnością stosowania różnych technik i metod analizy danych (a w szczególności danych biznesowych) jest przepustką do poszukiwanych przez pracodawców zawodów: analityk danych, analityk rynku, projektant i programista baz danych. Wzmocnienie kompetencji dzięki kształceniu w języku angielskim pozwoli bez problemu podjąć pracę w firmach międzynarodowych także za granicą.
Aktuariat i analiza finansowa - 6 semestralne studia stacjonarne pierwszego stopnia.
Kształceni są specjaliści w zakresie funkcjonowania rynków finansowych i ubezpieczeniowych mający także umiejętności informatyczne umożliwiające efektywną pracę z danymi biznesowymi oraz ich analizę i obróbkę statystyczną. Absolwenci mają przed sobą dobre perspektywy pracy, bowiem z każdym rokiem wzrasta zapotrzebowanie na pracowników szeroko pojętego rynku finansowego, potrafiących interpretować i analizować dane finansowe oraz podejmować wiążące się z tym decyzje.
Future Mobility – 4-semestralne studia stacjonarne drugiego stopnia. Kształcenie odbywa się w języku angielskim.
Kierunek wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu na specjalistów z interdyscyplinarnym wykształceniem, postrzegających mobilność jako zdolność ludzi do bezpiecznego przemieszczania się w możliwie najkrótszym czasie, przy jak najmniejszym wykorzystaniu zasobów i przy jednocześnie możliwie najmniejszym wpływie na środowisko. Studenci otrzymują wiedzę z zakresu szeroko rozumianej mobilności, ze szczególnym uwzględnieniem informacyjnych systemów zarządzania, sztucznej inteligencji, elektromobilności, autonomii oraz procesów konstrukcyjnych i technologicznych naziemnych i powietrznych środków transportu.
Inżynieria ochrony środowiska – 3-semestralne studia stacjonarne drugiego stopnia i 4-semestralne studia niestacjonarne.
Cechą wyróżniającą ten kierunek jest jego interdyscyplinarność. Przekazywana studentom wiedza i umiejętności dotyczą nauk o środowisku, inżynierii bioprocesowej i chemicznej, a także bezpieczeństwa procesowego i budownictwa. Oznacza to, że absolwenci posiadają szeroką wiedzę techniczną z zakresu zarządzania środowiskiem i jego ochroną, technologii oczyszczania gazów wprowadzanych do powietrza, technologii oczyszczania ścieków i ochrony wód, uzdatniania wody na potrzeby gospodarki komunalnej, przetwarzania odpadów oraz wdrażania nowoczesnych, bezpiecznych i przyjaznych dla środowiska technologii.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wyspa zamieszkała przez dzikie plemię

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Express Ilustrowany
Dodaj ogłoszenie