Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wjazd na pętlę zamknięty. Zmieniła się lokalizacja przystanków ZDJĘCIA

Anna Janiszewska
Anna Janiszewska
Czasowe zamknięcie pętli przy ul. Waltera Jankego ma pozwolić na przyspieszenie prac

Zamknięcie pętli

Dotąd pomimo trwającego remontu pętli autobusowej przy ul. Waltera Jankego, autobusy mogły na nią wjeżdżać. Wykonawca zdecydował jednak o jej zamknięciu od 22 lipca.

- Jednoczesna przebudowa wjazdu i wyjazdu z pętli „Waltera” Jankego (na nawierzchnię betonową jak na krańcówce przy ul. Podmiejskiej ) pozwoli na przyspieszenie realizacji inwestycji - mówi Aneta Klimek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pabianicach.

Tymczasowy wjazd i wyjazd z pętli od ul. Waltera Jankego został zamknięty, podobnie stary wyjazd.

- Autobusy będą dojeżdżały na pętlę poprzez tymczasowy wjazd/wyjazd wybudowany od strony ul. 20 Stycznia za rondem PCK (skrzyżowanie ulic „Waltera” Jankego/20 Stycznia/Myśliwska) w kierunku Lasku Miejskiego. Dla pasażerów linii kończących swój bieg na pętli autobusowej oraz linii nr 1 przygotowano trzy tymczasowe przystanki autobusowe - dodaje Aneta Klimek.

Tymczasowe przystanki

- Na ul. 20 Stycznia przy posesji numer 88 dla pasażerów wsiadających na pętli w autobusy linii 2, 4, 5, 6, 7, 260, 261, 262, 263, D (w soboty po godz. 15, niedziele i święta)

- Na ul. 20 Stycznia przy wieżowcu numer 298 dla pasażerów wysiadających z autobusów linii 4, 6, D (w soboty od godz. 15, niedziele i święta), 263

- przy ul. „Waltera” Jankego ok. 30 metrów przed dotychczasowym wjazdem na pętlę dla pasażerów wysiadających z autobusów linii nr 2, 5, 7, 260, 261, 262 oraz linii nr 1 (przystanek dla wysiadających i wsiadających)

Budowa niewielkiego dworca na pętli wraz z poczekalnią, toaletą, kasą biletową, pomieszczeniem socjalnym i technicznym dla pracowników MZK, remont wjazdu i wyjazdu, montaż monitoringu, realizowany jest w ramach projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach. Koszt to 1 mln zł. Zakończenie pierwotnie planowano w sierpniu, ale prace mogą się przedłużyć.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany