ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Witaminy i suplementy diety też mogą szkodzić. Jak i kiedy...

Paula Goszczyńska

2018-01-24 10:43

2018-01-24 14:51

4 Komentarze

Witaminy i suplementy diety też mogą szkodzić. Jak i kiedy je stosować?

Paula Goszczyńska

2018-01-24 10:43

Stosowanie dodatkowych witamin i suplementów ma swoje uzasadnienie. Ważne jednak, by wybrać te, które faktycznie są nam potrzebne.
Witaminy i suplementy diety też mogą szkodzić. Jak i kiedy je stosować? Witaminy i suplementy diety też mogą szkodzić. Jak i kiedy je stosować?

(© Freeimages.com)

Istnieje wiele badań naukowych, według których przyjmowanie przypadkowych witamin wcale nie uchroni nas przed chorobami, a może jedynie zaszkodzić. Wyjątkiem jest tu witamina D3, której suplementację w wysokości minimum 2000 jednostek zaleca się jesienią i zimą każdemu dorosłemu. Witamina ta modeluje układ odpornościowy i działa jako antyutleniacz. U dzieci suplementacja tej witaminy w tym okresie też jest wskazana i można podawać ją także w formie tranu.
Podstawą do włączenia innych witamin i suplementów diety powinna być konsultacja z lekarzem i wykonanie podstawowych badań. Specjaliści podkreślają również, że zaniedbywaną metodą zwalczania przeziębienia i grypy jest odpoczynek. W trakcie występowania infekcji należy zapewnić organizmowi sen - ten jest jednym z najlepszych sposobów regeneracji. Weźmy kilka dni wolnego od pracy i pozwólmy sobie na oderwanie się od codziennych obowiązków.

Teresa Tomaszewska, dietetyk i fitoterapeuta:
Zdaję sobie sprawę, że w dzisiejszym, zabieganym świecie jest to trudne, ale nie dając naszemu organizmowi szansy na regenerację, opóźniamy moment powrotu do pełnego zdrowia.ZOBACZ TAKŻE: Jak stosować suplementy diety? Skin coach radzi, jak mądrze wybrać i które powinniśmy przyjmować

(Źródło: Agencja TVN, Dostawca: x-news)

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.