Wisła Płock pokonała ŁKS. To już piąta z rzędu porażka łodzian

Wisła Płock ŁKS Łódź na żywo online. Jaki wynik meczu Wisłą ŁKS?
Wisła Płock ŁKS Łódź na żywo online. Jaki wynik meczu Wisłą ŁKS? POLSKAPRESS/archiwum
Piłkarze ŁKS znów grali przyjemnie dla oka i znów zeszli z boiska pokonani. Tym razem 2:1 zwyciężyła Wisły Płock. Piąta porażka z rzędu ełkaesiaków w ekstraklasie stała się faktem. Ta jest szczególnie bolesna, bo odniesiona w starciu z sąsiadem z tabeli. Sytuacja drużyny z al. Unii staje się coraz trudniejsza. Znów na porażkę zapracowali defensorzy. Błędy obrony są irytujące i nie przystają do ekstraklasy. Teraz nastąpią dwa tygodnie przerwy w rozgrywkach (czas dla reprezentacji). To czas dla łódzkich działaczy. Może to doskonały moment na zmianę myślenia w ŁKS. Skoro nie zdobywa się punktów z zespołami walczącymi o utrzymanie, to chyba warto pomyśleć o kolejnych transferach, bo chyba trenera nie będą jeszcze w ŁKS wymieniać. Mecz zespołów z dołu tabeli pokazał, że zespołowi z al. Unii wiele brakuje do elity. Klubowi sternicy muszą głębiej sięgnąć do kieszeni, bo w innym wypadku seria porażek będzie się wydłużać.

Wynik meczu Wisła ŁKS 2:1

90+4 min. Koniec meczu, ŁKS przegrywa 1:2 w Płocku z Wisłą
91 min. Doliczone cztery minuty
90 min. Faul dla ŁKS
89 min. Doskonała obrony Kołby
88 min. ŁKS nie może wypracować klarownej sytuacji
86 min. Piłkarze Wisły kradną cenne sekundy
85 min. ŁKS szuka okazji do zdobycia wyrównującego gola.
82 min. Tomasik wchodzi na boisko, zastępuje Michalskiego
81 min. ŁKS gra z dwoma napastnikami. Czy starczy czasu na wyrównanie?
79 min. Na boisku pojawia się Kujawa. Zmienia Kalinkowskiego

76 min.
Ambrosiewicz wchodzi w miejsce Rasaka. Wisła Płock - ŁKS 2:1
76 min. Wolski zmienia Guimę
75 min. Gol dla Wisły. Kolejny błędy defensywy ŁKS. Sobociński wybił piłkę pod nogę Merebashviliego. ten skorzystał z prezentu i precyzyjnym uderzneniem wyprowadził Wisłą na prowadzenie.
74 min. Rzut rożny dla Wisły
71 min. Sahiti wchodzi za Kuświka. Wisła Płock - ŁKS 1:1
71 min. Dwie żółte karki dla piłkarzy ŁKS - Sobocińskiego i Guimy
70 min. Fatalne dośrodkowanie Guimy
68 min. Schodzi Bryła, na boisku melduje się Pirulo
67 min. Szykuje się zmiana w ŁKS
65 min. Po błędzie Fojuta ŁKS miał doskonałą sytuację bramową, ale i tym razem wynik się nie zmienił
63 min. Sekulski główkował z bliska, ale niecelnie. Była olbrzymia szansę na objęcie prowadzenia.
62 min. Pierwsza groźna akcja ŁKS w drugiej części spotkania. Wisła Płock - ŁKS 1:1
61 min. Faulowany Kalinkowski
59 min. Piłkarze znów mają przerwę na uzupełnienie płynów
58 min. Ricardinho wybiegł z piłka poza końcową linię boiska.
56 min. Piłka po akcji ŁKS trafiła w ręce bramkarza Wisły.
54 min. tempo spotkania wyraźnie spadło
52 min. ŁKS cierpliwie buduje akcję ofensywną. Była już kilkanaście podań
50 min. Słaby strzał Kuświka broni Kołba.
48 min. Kompletnie niecelny podanie Fojuta w polu karnym. Piłka poleciała w okolice... narożnika boiska.
47 min. Rzut rożny dla Wisły
46 min. Obydwie drużyny rozpoczęły bez zmian
46 min. Piłkarze zaczęli drugą część spotkania.

Koniec pierwszej odsłony meczu w Płocku. Całkiem ciekawa, choć rozgrywana przy wysokiej temperaturze, pierwsza część spotkania. Nieznaczna przewaga Wisły, ale ŁKS nie broni się rozpaczliwie. Łodzianie prowadzą otwartą grę, dzięki czemu jest remis 1:1. Spotkamy się po przerwie.

45 min. Sędzia doliczył dwie minuty
44 min. Kołba broni strzał Merebashviliego
42 min. Szczęście ŁKS. Furman z wolnego trafił w słupek
41 min. Furman faulowany 23 metry od bramki ŁKS
39 min. Żółta kartka dla Rasaka.
38 min. Kibice Wisły domagali się rzutu karnego, po upadku Kuświka w polu karnym. Sędzia przeglądał VAR. Nie dopatrzyli się jednak złamania przepisów
36 min. Anemiczny strzał Ramireza. Wisła Płock - ŁKS 1:1
35 min. Rzut rożny dla ŁKS
34 min. Juraszek dobrze interweniuje w polu karnym ŁKS
32 min. Kolejny błąd bramkarza Wisły. Piłka trafiła do Bryły, ale jego strzał został zablokowany
32 min. Kilka nerwowych chwil w defensywie ŁKS.
31 min. Spotkanie toczy się w środkowej strefie boiska
30 min. Sędzia zarządza przerwę na uzupełnienie przez piłkarzy płynów
28 min. Fatalne zachowanie łódzkich stoperów. Dobrze, że sędzia dopatrzył się faulu zawodnika Wisły
27 min. Złe podanie Ramireza
24 min. Powstrzymana akcja Ramireza, aut dla gości
23 min. Merebashvili strzelał silnie z bliska, ale Kołba nie dał się pokonać.
22 min. Żółta kartka dla Juraszka
21 min. Aut dla Wisły. ŁKS kryje wysoko i przejmuje piłkę
18 min. Gol dla ŁKS, Jest 1:1. Strzał Bryły sprzed pola karnego wypuści z rąk bramkarz Wisły, a do dobitki dobiegł Sekulski i dał swojej drużynie remis.
16 min. Wreszcie ŁKS zaczyna śmielej atakować. Wisła mocno naciskana gubi się
15 min. Strzał Kalinowskiego wybija obrońca. Szkoda, bo piłka lecia w światło bramki.
14 min. Kazimierz Moskal wstał z ławki rezerwowych, widać, że nie jest zadowolony z gry swoje drużyny.
13 min. Trener Sobolewski mobilizuje swoich piłkarzy
12 min. Zamieszanie na przedpolu ŁKS po stałym fragmencie gry
11 min. Faul na Furmanie
9 min. ŁKS nadal nie może się otrząsnąć po szybko straconej bramce
8 min. Pierwsza ofensywna akcja ŁKS, ale bez zagrożenia bramki
5 min. Wisła atakuje, ŁKS broni się
3 min. Wisła Prowadzi, Gola zdobył Kuświk. , Dobrze wykonany rzut rożny
3 min. Rozmus zaczął... akcję Wisły
2 min. ŁKS Zaczął spokojnie i czeka na Wisłę
1 min. Sędzia zaczął mecz

14.55 Wyjściowy skład Wisły: T. Dahne - C. Stefańczyk, D. Michalski, J. Fojut, A. Uryga, Ricardinho, D. Rasak, D. Furman, M. Szwoch, G. Merebashvili, G. Kuświk

14.53
Skład ŁKS: M. Kołba - J. Grzesik, K. Juraszek, J. Sobociński, K. Rozmus, P. Bryła, Guima, B. Kalinkowski, Ł. Piątek, D. Ramirez, Ł. Sekulski

14.48 Szkoleniowiec ŁKS, Kazimierz Moskal, deklaruje, że jego drużyna grać będzie swoje czyli pikę przyjemną dla oka
Trener Wisły Płock zapowiada zwycięstwo i nowy system gry drużyny.

- Jeśli przegrywa się kilka spotkań, to gdzieś ta niepewność się pojawia - mówił podczas konferencji prasowej szkoleniowiec ełkaesiaków, Kazimierz Moskal. - Cała sztuka polega na tym, żeby jak najszybciej wygrać mecz i się odbudować. Cały czas uważam, że patrząc na to jak gramy i z kim graliśmy, nasze miejsce w tabeli i liczba punktów nie są adekwatne do tego, co prezentujemy.

Po prawie miesięcznej przerwie Nafciarze wrócą na stadion im. Kazimierza Górskiego. W klubie z Płocka podkreślają, że dobrym prognostykiem przed tym spotkaniem jest fakt, że od czasu powrotu do ekstraklasy w sezonie 2016/2017 Wisła na własnym boisku nie przegrała z beniaminkami! Wszyscy liczą na pierwsze domowe zwycięstwo w tym sezonie. Z kolei w ŁKS przypominają, że ostatni mecz tych drużyn w Płocku (sezon 2009/2010) wygrali 2:1 ełkaesiacy. Czas zatem przedłużyć serię.