Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wirtualna podróż z bohaterami komiksów przez 100 lat niepodległej Polski, czyli nowy projekt w EC1

Agnieszka Jedlińska
Agnieszka Jedlińska
Podróż do wnętrza komiksu znanego do tej pory z płaskiej kartki wydrukowanego papieru, czyli wycieczka wykorzystująca wirtualną rzeczywistość to nowy projekt, nad którym pracuje powstające Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej w EC1.Czytaj na kolejnym slajdzie
Podróż do wnętrza komiksu znanego do tej pory z płaskiej kartki wydrukowanego papieru, czyli wycieczka wykorzystująca wirtualną rzeczywistość to nowy projekt, nad którym pracuje powstające Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej w EC1.Czytaj na kolejnym slajdzie
Podróż do wnętrza komiksu znanego do tej pory z płaskiej kartki wydrukowanego papieru, czyli wycieczka wykorzystująca wirtualną rzeczywistość to nowy projekt, nad którym pracuje powstające Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej w EC1.

Projekt „Niepodległa.kom – 100 lat polskiego komiksu” to pięć komiksów:„Przygody bezrobotnego Froncka”, których autorem był Franciszek Struzik, otworzą nam drzwi do opowieści na temat międzywojnia. „Tytus, Romek i A’Tomek „ Papcio Chimiela będą walczyć z okupantem a ucieczkę od realiów PRL podejmiemy z bohaterami komiksów Tadeusza Baranowskiego z „Profesorkiem Nerwosolkiem” na czele. Do wyprawy w świat komiksów potrzebne będą okulary VR (do wirtualenj rzeczywistości) i słuchawki. Projekt ma być gotowy w grudniu 2019 roku. Koszt projektu to 312 tysięcy złotych.

- Naszym celem jest podniesienie wiedzy i świadomości kulturowej na temat dokonań polskiego komiksu i narracji interaktywnej właśnie w kontekście historii niepodległej Polski – mówi Aleksandra Kaźmierczak, która z ramienia EC1 kieruje przedsięwzięciem – Nasz projekt polega na realizacji działania artystycznego ukierunkowanego na ukazanie 100-letniej historii rozwoju polskiego komiksu na tle wydarzeń historycznych.

Sto lat narracji graficznej zaprezentowane zostanie z użyciem doświadczenia wizualnego VR.
Projekt zwieńczony zostanie uroczystą prezentacją doświadczenia VR w EC1 w grudniu 2019 r. Zabierze ono odbiorcę w świat obrazkowych historii ukazując fazy ich rozwoju od narodzin komiksu polskiego do dnia obecnego (1919 – 2019). Jak wspomniano, podróż ta ukazana zostanie w kontekście historii niepodległej Polski.

- Wierzymy, że łącząc tradycyjnie techniki opowieści z nowoczesnymi technologiami piszemy nowy rozdział w historii polskiego komiksu – mówi Adam Radoń z Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 – zacieramy nieco tradycyjne granice, czy raczej ramki oddzielające doświadczenia czytelnika i uczestnika opisywanych i rysowanych wydarzeń. W powstającym obecnie Centrum Komiksu stawiamy także na takie technologie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany