Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 03godz.
  • 39min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Wieszak społeczny z odzieżą dla ubogich na ul. Lelewela na Górnej

Mirosław Malinowski
Mirosław Malinowski
Wieszak pojawił się kilka dni temu. Każdy może na nim powiesić zbędne ubrania dla ubogich. Mirosław Malinowski
W ostatni weekend po zimowej przerwie powrócił „społeczny wieszak” na Górnej. Jest to miejsce gdzie każdy może powiesić niepotrzebne mu już ubrania, a osoby potrzebujące: ubogie i bezdomne mogą je wziąć.

– To bardzo dobry pomysł, bo wiszące ubrania są bardziej dostępne dla osób potrzebujących i szybciej trafią we właściwe ręce. W ubiegłym roku widziałam jak jakąś kurtkę zabrał nawet pan, który podjechał tu mercedesem – mówi jedna z mieszkanek osiedla.

„Społeczny wieszak” znajduje się pod prowizorycznym daszkiem przy płocie na ul. Lelewela tuż za skrzyżowaniem z ul. Rzgowską. To już czwarty rok jego funkcjonowania, choć poprzednio miał on formę zwykłego wieszaka stojącego pod ścianą pobliskiej kamienicy przy ul. Rzgowskiej 72. W akcję wywieszania ubrań włączają się przede wszystkim okoliczni mieszkańcy, którzy obok pozostawiają reklamówki z niepotrzebną im odzieżą. Własne wieszaki z ubraniami dla ubogich od 2017 r. prowadzi też Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Znajdują się one przy MOPS przy ul. Kilińskiego 102/102a oraz przy Wydziałach Pracy Środowiskowej przy ul. Grota-Roweckiego 30, Będziń­skiej 5 oraz Kutrzeby 16.

Czego nie wolno robić podczas ciszy wyborczej?

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie