Wielkie brawa! Koszykarki Widzewa zostały wicemistrzyniami Polski

-
Koszykarki Widzewa zostały wicemistrzyniami Polski w koszykówce 3x3 do lat 23!Jak widać koszykówka w Widzewie nie ginie. Trzymamy kciuki, żeby koszykarki Widzewa radziły sobie jak najlepiej!

W turnieju finałowym w Gdyni łodzianki przegrały w finale po dogrywce z Eneą AZS Poznań 14:16.

Finał miał dużą dramaturgię. Widzewianki przegrywały przez większość spotkania różnicą trzech punktów, ale w końcówce odrobiły straty doprowadzając do dogrywki. W ostatniej sekundzie regulaminowego czasu gry rzut za dwa punkty oddała Anna Kudelska, ale niestety piłka nie wpadła do kosza. W dogrywce lepsza okazała się Enea AZS.
Do finałów awansowało 16 ekip z całej Polski. Widzewianki w fazie grupowej pokonały MLKS Rzeszów 19:4, a w kolejnym spotkaniu musiały uznać wyższość Arki Gdynia przegrywając 8:12. Awans do fazy play-off dała wygrana z Eneą AZS Gorzów Wlkp. 13:10. W ćwierćfinale Widzew pokonał Politechnikę Gdańską 9:2, a dużo więcej emocji dała półfinałowa rywalizacja z MUKS Poznań. Do zwycięstwa potrzebna była dogrywka - ostatecznie zwyciężył łódzki zespół 11:9.

Widzewianki reprezentowane były przez Annę Kudelską, Natalię Gzinkę, Wiktorię Stępień i Wiktorię Rzeźnik

.

Do finałów awansował też drugi zespół Widzewa (Kinga Dzierbicka, Maria Wybraniec, Wiktoria Ozga i Eliza Miaśkiewicz), który zajął 11 miejsce.
Widzew awansował też do finałów Mistrzostw Polski U17 i zajął szóste miejsce, w ćwierćfinale przegrywając po dogrywce z późniejszym srebrnym medalistą Wisłą Kraków. Co warte podkreślenia, łodzianki zagrały w składzie U15 (Kaja Niewiadomska, Nikola Tomasik, Aida Miazek i Oliwia Janicka), co daje duże nadzieje na sukces w kolejnym roku. To pierwsze w historii finały Mistrzostw Polski w koszykówce 3x3 - ta odmiana stała się sportem olimpijskim.