Wielki sukces Stocha

-
Kamil Stoch
Kamil Stoch screen youtube.com / SkiDroniComeback
Kamil Stoch zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich. To jego ogromny sukces.

Kamil Stoch
25-letni zawodnik w ostatnim konkursie cyklu w słoweńskiej Planicy uplasował się na ósmej pozycji. W niedzielę triumfował reprezentant gospodarzy Jurij Tepes.

Najlepiej z Polaków w finałowych zawodach spisał się Piotr Żyła. 26-letni zawodnik, który w piątkowym konkursie na tym samym obiekcie był trzeci, teraz sklasyfikowany został na piątym miejscu. Maciej Kot był 18., a Dawid Kubacki 21.

Drugą lokatę wywalczył Norweg Rune Velta, a na najniższym stopniu podium uplasował się Słoweniec Peter Prevc.

Główne trofeum oraz małą Kryształową Kulę za loty już wcześniej zapewnił sobie Austriak Gregor Schlierenzauer, który w niedzielę był 11.