Wielka sensacja! Koszykarki Widzewa pokonały faworytki z Wrocławia

Sensacyjne rozstrzygnięcie w lidze koszykarek.

Widzewianki pokonały faworytki z Wrocławia. Fantastyczny mecz rozegrała rozgrywająca Dominique Wilosn, która zdobyła 38 punktów, miała 8 asyst i 3 zbiórki.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla widzewianek od dwóch celnych rzutów za trzy punkty Pawlak. Potem jednak do głosu doszły rywalki. Celny rzut Wilson za trzy po ponad trzech minutach dał znów prowadzenie Widzewowi (11:10). Potem wrocławianki zdobyły dziewięć punktów (w tym dwa celny rzuty za trzy punkty), ale Widzew walczył i minimalnie przegrał pierwszą kwartę.
Na początku drugiej kwarty gospodynie doprowadziły do remisu (23:23, 25:25), a potem po rzutach Perisy, Wilson o Pawlak (za trzy) wyszły na prowadzenie (32:27). Niestety oddały inicjatywę, rzucały niecelnie i to się odbiło na wyniku.
Celny rzut Vucković na początku trzeciej kwarty sprawił, że Widzew zmniejszył stratę do jednego punktu, Miłe złego początki. Kolejne minuty należały do Ślęzy, która prowadziła 54:48, Ale łodziankom nic nie mogło odebrać ducha walki. Po rzucie Vucković za trzy i Wilson za dwa punkty wyszły na prowadzenie (58:56), Potem trwała wyrównana walka, w której lepiej grały i celniej rzucały gospodynie.
Na początku czwartej kwarty Widzew prowadził 73:67. Na niecałe siedem minut przed końcem meczu po rzucie Wilson za trzy 78:69, a na pięć minut przed końcem po rzutach osobistych Perisy 84:72. Niestety, rywalki zaczęły odrabiać straty, Zdobyły pięć punktów pod rząd, ale znów łodzianki poderwały się do ambitnej i skutecznej walki. Szalejąca na parkiecie Wilosn była nie do zatrzymania.

Widzew - Ślęza Wrocław 92:80
(20:21, 22:25, 30:21, 20:13)

Widzew: Wilson 38, Vucković 25, Pawlak 13, Perisa 12, Dowe i Gertchen po 2. Najwięcej dla Ślęzy: Udodenko 18, Szybała 13, Burdick i Colson po 11.

W I lidze koszykarek w grupie A UKS Basket SMS Aleksnadrów przegrał w Gdyni z Arką II 56:77 (23:22, 8:14, 14:16, 11:25). Punkty dla Basketu: Leszczyńska 24, Kaźmierczak 10, Samulak 6, Kozołowska 5, Krzyszczak 4, Łopińska 4, Bałwas 2, Szpera 1
15 grudnia Basket zagra w Gdańsku z liderem – AZS.
Aleskandrowianki zajmują ostatnie miejsce. Nie wygrały żadnego spotkania.
Zdecydowanie lepiej wypadł zespół z Pabianic. W grupie B Grot TomiQ pokonał MKS Karkonosze Jelenia Góra 70:51 (16:12, 15:15, 19:14, 20:10).
Punkty dla Grota: Danych 26, Grzelak 14, Szałecka 11, Boniecka 5, Cicha 4, Twardowska 2, Szczygieł 2.
Grot TomiQ jest ósmy. Bilans zespołu: 3 zwycięstwa, 6 porażek.
16 grudnia pabianiczanki zagrają w Gorzowie Wielkopolskim z AZS II. Rywalki są oczko wyżej od pabianiczanek. Można je pokonać!

Materiał oryginalny: Wielka sensacja! Koszykarki Widzewa pokonały faworytki z Wrocławia - Express Ilustrowany