Więcej pociągów do Warszawy. PKP Intercity prezentuje...

  Więcej pociągów do Warszawy. PKP Intercity prezentuje rozkład jazdy na sezon 2018/2019 dla woj. łódzkiego

  Materiał informacyjny PKP

  Aktualizacja:

  Więcej pociągów do Warszawy. PKP Intercity prezentuje rozkład jazdy na sezon 2018/2019 dla woj. łódzkiego
  1/4
  przejdź do galerii
  Więcej pociągów kategorii TLK, częste połączenia z Łodzi do stolicy, także w weekendy. To najważniejsze zmiany dla województwa łódzkiego w nowym rozkładzie jazdy PKP Intercity, który zacznie obowiązywać 9 grudnia 2018 r.
  PKP Intercity uruchomi nowe pociągi kategorii TLK dla podróżnych z Łodzi. Mieszkańcom stolicy województwa przewoźnik zapewni dogodny dojazd zarówno do Warszawy, jak i na Pomorze. Co godzinę, także w weekendy, będą kursować składy między Łodzią a Warszawą. Zwiększy się także liczba połączeń na odcinku Łódź – Trójmiasto. Stację Opoczno Południe będzie natomiast obsługiwać aż o 4 pary więcej pociągów niż dotychczas.

  Obowiązujący od 9 grudnia br. rozkład jazdy uwzględnia zmiany, które zapewnią optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych. Na linii między Łodzią a Zduńską Wolą kontynuowane będą prace modernizacyjne. W związku z tym część pociągów do Wrocławia skierowano objazdem przez Radomsko, Piotrków Trybunalski, z pominięciem Łodzi. Pociąg TLK Pobrzeże natomiast pojedzie do Wrocławia, by zapewnić bezpośrednie połączenie mieszkańcom Sieradza, Zduńskiej Woli z Trójmiastem i Pomorzem Środkowym. TLK Ustronie będzie miał postój w Zduńskiej Woli Karsznicach.

  Podróż warto planować z wyprzedzeniem

  PKP Intercity proponuje zniżki w ofercie Wcześniej. Obejmuje ona wszystkie kategorie pociągów i obowiązuje na dowolnie wybranych trasach. W zależności od terminu zakupu biletu automatycznie naliczany jest rabat w wysokości 30, 20 lub 10 proc. Oferta obowiązuje do 7 dni przed wyjazdem. Trasę Warszawa – Łódź można pokonać już za ok. 25 zł.

  Podróże weekendowe i rodzinne mogą być tańsze

  Oferta weekendowa umożliwia wielokrotne przejazdy w ramach jednego biletu. Bilet weekendowy obowiązuje od godziny 19:00 dnia roboczego poprzedzającego dzień wolny od pracy do godziny 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po dniach wolnych. Cena Biletu Weekendowego w drugiej klasie wynosi 81 zł i umożliwia przejazdy dowolnymi pociągami TLK i IC. Z Biletem Weekendowym MAX za 164 zł można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity.

  PKP Intercity ma także ofertę dla rodzin. Podróżujący w grupie liczącej od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia, mogą skorzystać z Biletu Rodzinnego. Dzięki tej ofercie wszyscy pasażerowie otrzymają 30-procentową zniżkę.

  Szczegółowe informacje dla pasażerów

  Dokładne informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity pasażerowie uzyskają na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.). 9 i 10 grudnia br. na największych dworcach w Polsce, w tym we Wrocławiu, do dyspozycji podróżnych będą informatorzy mobilni.


  …………………………………………………………………………………………………………………
  PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który łączy centra dużych miast oraz popularne ośrodki turystyczne w kraju, a także umożliwia wygodne podróżowanie po Europie. Każdego dnia uruchamia około 360 pociągów oraz realizuje największy w historii Spółki program inwestycyjny w tabor i zaplecza techniczne. W ramach strategii taborowej „PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji” Spółka wyda ok 7 mld zł na wyższy komfort pasażerów. W ramach strategii Spółka kupi i zmodernizuje wagony, lokomotywy, składy zespolone oraz przebuduje stacje postojowe. Po zakończeniu programu pociągi PKP Intercity będą zestawione w blisko 80 proc. z nowego lub zmodernizowanego taboru.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo