Widzisz dziurę? Zadzwoń! Może załatają...

(IZJ)
Zarząd Dróg i Transportu uruchomił specjalne numery telefonów, pod którymi czuwają inspektorzy odpowiedzialni za łatanie dziur w poszczególych dzielnicach. Dla Bałut jest to numer (42) 638 49 36, dla Widzewa (42) 638 49 75, dla Śródmieścia (42) 272 63 25, a dla Górnej i Polesia (42) 638 49 39.

Urzędnicy zachęcają mieszkańców, by ci zgłaszali inspektorom, gdzie są ubytki w jezdniach

Urzędnicy odbierają telefony w godzinach pracy urzędu, czyli w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 8 - 16, a we wtorki w godz. 9 - 17. Informacje można też zgłaszać mailowo pod adresem: [email protected] Od początku stycznia do ZDiT wpłynęło 26 tego typu zgłoszeń.

Dziury są zasypywanie zimną lub gorącą masą bitumiczną, po czym nawierzchnia jest wyrównana. To metody „na zimno” oraz „na ciepło”. Pierwszą - zdecydowanie szybszą, ale też i mniej trwałą - stosuje się m.in. przy niesprzyjającej pogodzie (czyli np. przy mrozie i opadach deszczu lub śniegu). Jest to tylko tymczasowe zabezpieczenie dziury. Po pewnym czasie drogowcy wracają w to samo miejsce, naprawiając uszkodzenie w sposób znacznie trwalszy metodą „na ciepło”.

Prawdziwa naprawa, czyli taka z wycinaniem krawędzi i oczyszczaniem każdej dziury, rozpocznie się, gdy skończą się minusowe temperatury.

Ulice do łatania wskazują mieszkańcy i inspektorzy Zarządu Dróg i Transportu, objeżdżający ponoć systematycznie wszystkie ulice.

NOWY ROK 2017. HOROSKOP DLA WSZYSTKICH ZNAKÓW. HOROSKOP NA NOWY ROK 2017
Wolne dni w 2017 roku
KIEDY KSW 38 NA NARODOWYM? KSW 38 KTO WALCZY, CENY BILETÓW
UCHO PREZESA 4. ODCINEK KTO ODWIEDZIŁ PREZESA?

[ZOBACZ FILM Kamil Stoch: 3 zawodników z naszego kraju w dziesiątce i 6 w trzydziestce to niesamowity wynik. (autor x.news/Agencja TVN)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM Kamil Stoch: 3 zawodników z naszego kraju w dziesiątce i 6 w trzydziestce to niesamowity wynik. (autor x.news/Agencja TVN)