Widzew-Stomil 2:0. Zasłużone zwyciestwo łodzian w ich czwartym meczu sparingowym

(bart)Zaktualizowano 
Rafał Wolsztyński dwa razy pokonał bramkarza
Rafał Wolsztyński dwa razy pokonał bramkarza krzysztof szymczak
W swoim czwartym meczu sparingowym w letnim okresie przygotowawczym występujący w drugiej lidze piłkarze Widzewa pokonali w Nieborowie I-ligowy Stomil Olsztyn 2:0 (2:0). Obie bramki dla łodzian strzelił Rafał Wolsztyński.

Wiadomo, że był to sparing, a z nimi bywa różnie. Nie zmienia to jednak faktu, że podopieczni trenera Marcina Kaczmarka triumfowali w pełni zasłużenie.

Wolsztyński po raz pierwszy trafił do siatki w 19 minucie. Po strzale Adama Radwańskiego, piłka odbiła się od Przemysława Kity i trafiła pod nogi Rafała, który pewnie pokonał golkipera.

Z kolei w 25 min po widowiskowym rajdzie Kity Wolsztyński przejął futbolówkę, wygrał pojedynek z obrońcą i strzelił nie do obrony (piłka odbiła się jeszcze od obrońcy).

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami w akcji nie pokazał się jeszcze pozyskany w tym tygodniu Marcin Robak. Wprawdzie doświadczony napastnik pojawił się w Nieborowie, ale oglądał mecz z ławki rezerwowych (wraz z synem).

Przypomnijmy, że wcześniej widzewiacy rozgrywali spotkania kontrolne w trakcie zgrupowania w Opalenicy (jeszcze pod wodzą poprzedniego szkoleniowca Zbigniewa Smółki). Przegrali wówczas z Lechem Poznań (0:3), zremisowali z Zagłębiem Lubin (1:1) oraz wygrali z Chrobrym Głogów (3:2).

W najbliższy weekend łodzianie nie wybiegną na murawę. Ich kolejne starcie jest bowiem zaplanowane dopoiero na 12 lipca (piątek). Mają wówczas zmierzyć się z zespołem MFK Frydek-Mistek. Natomiast ich generalnym sprawdzianem przed inaguracją rundy jesiennej II ligi będzie mecz w Sieradzu z tamtejszą Wartą (20 lipca, sobota).

Widzew Łódź – Stomil Olsztyn 2:0
1:0 - Wolsztyński (19), 2:0 - Wolsztyński (25).

Widzew: Wolański (46, Zalewski) – Turzyniecki (46, Kozłowski), Tanżyna (46, Kazimierowicz), Zieleniecki (69, Tanżyna), Pięczek (46, Stefaniak) – Mąka (46, zawodnik testowany), Juchacz, Radwański (46, Zejdler), Ameyaw (46, Mandiangu), Wolsztyński (46, Falon) – Kita (46, Mihaljević).

Stomil: I połowa: Leszczyński – Bucholc, Remisz, Tecław, Kuban – zawodnik testowany, Głowacki, Lech, Niedziela, M. Gancarczyk – Siemaszko. II połowa: Skiba – Dziemidowicz, Kowalski, Mosakowski, Baran – zawodnik testowany, Biedrzycki, Cetnarski, zawodnik testowany, W. Gancarczyk – Mętlicki

polecane: FLESZ: Nowe zasady spadków i awansów w ekstraklasie i 1.lidze

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 22

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

jej jak cudownie !!! coraz lepiej w widzewie

g
grabarz
2019-07-04T17:12:33 02:00, Gość:

3 liga będzie Wasza!!!! Prawdziwi łodzianie tego Wam życzą.

2019-07-04T21:56:54 02:00, Anty ap eł-kałes:

Zgadza się. Bo przecież do tej pory ap eł-kałes trzeciej ligi nie wygrał.

2019-07-05T06:50:37 02:00, Aby srałtełes:

czytaj ze zrozumieniem matole byczyński, TRZECIA liga będzie wasza, tam jest wasze miejsce, a patrząc na obecne osiągnięcia, to przyszły sezon właśnie tam skończycie. Tego życzą wam Łodzianie.

Nie podszywaj sie pod łodzianina. Wszyscy wiemy że jesteś ze wsi Retkinia.

A
Aby srałtełes
2019-07-04T17:12:33 02:00, Gość:

3 liga będzie Wasza!!!! Prawdziwi łodzianie tego Wam życzą.

2019-07-04T21:56:54 02:00, Anty ap eł-kałes:

Zgadza się. Bo przecież do tej pory ap eł-kałes trzeciej ligi nie wygrał.

czytaj ze zrozumieniem matole byczyński, TRZECIA liga będzie wasza, tam jest wasze miejsce, a patrząc na obecne osiągnięcia, to przyszły sezon właśnie tam skończycie. Tego życzą wam Łodzianie.

A
Anty srałtełes
2019-07-04T17:12:33 02:00, Gość:

3 liga będzie Wasza!!!! Prawdziwi łodzianie tego Wam życzą.

2019-07-04T21:56:54 02:00, Anty ap eł-kałes:

Zgadza się. Bo przecież do tej pory ap eł-kałes trzeciej ligi nie wygrał.

Jaki ty debil jesteś, taki wiejski byczynski. ŁKS gra w ektraklasie, a wy? hehe, wy coś wygraliście, remis to sukces, ami rudy tez pomaga.

G
Gość

Nie wygrać ze Stomilem przy aktualnej jego formie oraz kadrze to dopiero byłaby wtopa

G
Gość

K łes wygrał,no właśnie,K łes coś wygrał!A co wygrały buraki Byczyńskie?

Ł
Łodzianin
2019-07-04T17:12:33 02:00, Gość:

3 liga będzie Wasza!!!! Prawdziwi łodzianie tego Wam życzą.

2019-07-04T21:56:54 02:00, Anty ap eł-kałes:

Zgadza się. Bo przecież do tej pory ap eł-kałes trzeciej ligi nie wygrał.

Kałes wygrał tylko czwartą ligę. Walkowerami, karnymi z kapelusza, sypaniem szkła i szczaniem na murawę...

A
Anty ap eł-kałes
2019-07-04T17:12:33 02:00, Gość:

3 liga będzie Wasza!!!! Prawdziwi łodzianie tego Wam życzą.

Zgadza się. Bo przecież do tej pory ap eł-kałes trzeciej ligi nie wygrał.

J
Ja

Robaczki się cieszą... a katastrofa nadciąga.

G
Gość
2019-07-04T13:22:42 02:00, Gość:

I co z tego że wygrali że Stomilem zespołem który odkąd pamiętam walczy o utrzymanie w 1 lidze .Rok temu też ich pokonali 2:0 i co awansu nie było .to tylko sparing a zespoły środka i dołu tabeli 1 ligi prawie niczym się nie różnią od zespołów górnej części tabeli 2 ligi .na dodatek Widzew gra jako gospodarz a zespół przyjezdny wysiada prosto z autokaru .nich zagrają z Mielcem czy Sandecja to zobaczymy ich prawdziwą wartość

Liczą Się Zwyciestwa

G
Gość

3 liga będzie Wasza!!!! Prawdziwi łodzianie tego Wam życzą.

D
Dolomit

No nie! Wolsztan strzelił nie do obrony,tylko piłka odbiła się jeszcze od

obrońcy. Dziennikarstwo zdycha na moich oczach.

G
Gość
2019-07-04T15:16:17 02:00, Gucio z galery:

A u nas na al.ujni dogrywka. Piecze jak cholera .....dziś na galere przybyli miśki z poznania. Wysypka i pieczenie, ale co tam stama za ochronę przybita.

A u nas na armii czerwonej dogrywka.Piecze jak cholera....dziś pod zegar przybyli misiek z krakowa i nasz juras.Wysypka i pieczenie,ale co tam jak kochać to kochać!

H
Herta
2019-07-04T15:16:17 02:00, Gucio z galery:

A u nas na al.ujni dogrywka. Piecze jak cholera .....dziś na galere przybyli miśki z poznania. Wysypka i pieczenie, ale co tam stama za ochronę przybita.

Nie narzekaj pomyśl sobie co mają chłopaki po wizycie w Madrycie

o
obserwator

Co za niechlujstwo językowe... "piłka odbiła się od Przemysłąwa Kitty"...

Dodaj ogłoszenie