Widzew-Stomil 2:0. Zasłużone zwyciestwo łodzian w ich czwartym meczu sparingowym

(bart)
Rafał Wolsztyński dwa razy pokonał bramkarza
Rafał Wolsztyński dwa razy pokonał bramkarza krzysztof szymczak
W swoim czwartym meczu sparingowym w letnim okresie przygotowawczym występujący w drugiej lidze piłkarze Widzewa pokonali w Nieborowie I-ligowy Stomil Olsztyn 2:0 (2:0). Obie bramki dla łodzian strzelił Rafał Wolsztyński.

Wiadomo, że był to sparing, a z nimi bywa różnie. Nie zmienia to jednak faktu, że podopieczni trenera Marcina Kaczmarka triumfowali w pełni zasłużenie.

Wolsztyński po raz pierwszy trafił do siatki w 19 minucie. Po strzale Adama Radwańskiego, piłka odbiła się od Przemysława Kity i trafiła pod nogi Rafała, który pewnie pokonał golkipera.

Z kolei w 25 min po widowiskowym rajdzie Kity Wolsztyński przejął futbolówkę, wygrał pojedynek z obrońcą i strzelił nie do obrony (piłka odbiła się jeszcze od obrońcy).

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami w akcji nie pokazał się jeszcze pozyskany w tym tygodniu Marcin Robak. Wprawdzie doświadczony napastnik pojawił się w Nieborowie, ale oglądał mecz z ławki rezerwowych (wraz z synem).

Przypomnijmy, że wcześniej widzewiacy rozgrywali spotkania kontrolne w trakcie zgrupowania w Opalenicy (jeszcze pod wodzą poprzedniego szkoleniowca Zbigniewa Smółki). Przegrali wówczas z Lechem Poznań (0:3), zremisowali z Zagłębiem Lubin (1:1) oraz wygrali z Chrobrym Głogów (3:2).

W najbliższy weekend łodzianie nie wybiegną na murawę. Ich kolejne starcie jest bowiem zaplanowane dopoiero na 12 lipca (piątek). Mają wówczas zmierzyć się z zespołem MFK Frydek-Mistek. Natomiast ich generalnym sprawdzianem przed inaguracją rundy jesiennej II ligi będzie mecz w Sieradzu z tamtejszą Wartą (20 lipca, sobota).

Widzew Łódź – Stomil Olsztyn 2:0
1:0 - Wolsztyński (19), 2:0 - Wolsztyński (25).

Widzew: Wolański (46, Zalewski) – Turzyniecki (46, Kozłowski), Tanżyna (46, Kazimierowicz), Zieleniecki (69, Tanżyna), Pięczek (46, Stefaniak) – Mąka (46, zawodnik testowany), Juchacz, Radwański (46, Zejdler), Ameyaw (46, Mandiangu), Wolsztyński (46, Falon) – Kita (46, Mihaljević).

Stomil: I połowa: Leszczyński – Bucholc, Remisz, Tecław, Kuban – zawodnik testowany, Głowacki, Lech, Niedziela, M. Gancarczyk – Siemaszko. II połowa: Skiba – Dziemidowicz, Kowalski, Mosakowski, Baran – zawodnik testowany, Biedrzycki, Cetnarski, zawodnik testowany, W. Gancarczyk – Mętlicki