Widzew-Stal Rzeszów 6:2. Sześć tajnych goli łodzian w tajnej próbie generalnej przed nowym sezonem ekstraklasy

Trener Widzewa Janusz Niedźwiedź
Trener Widzewa Janusz Niedźwiedź grzegorz gałasiński
W swoim ostatnim meczu kontrolnym przed sezonem 2022/2023 w ekstraklasie piłkarze Widzewa pokonali w Woli Chorzelowskiej pierwszoligową Stal Rzeszów 6:2 (1:0, 3:1). Oba zespoły rywalizowały przez 120 minut.

To na prośbę sztabu szkoleniowego Widzewa ten mecz został niemal całkowicie utajniony. Pewne informacje o jego szczegółach zamieścili jedynie przedstawiciele klubu z Podkarpacia w mediach społecznościowych (dotyczące jedynie rzeszowian).

Oficjalny komunikat po spotkaniu Widzewa publikujemy w całości:

Widzew Łódź w ostatnim spotkaniu kontrolnym letniego okresu przygotowawczego pokonał Stal Rzeszów 6:2.
Sparing rozegrany został na zakończenie obozu w Woli Chorzelowskiej - Widzewiacy rywalizowali z rzeszowską ekipą w formacie 2x45 minut, po czym obie drużyny rozegrały jeszcze dodatkowe pół godziny meczu

Możemy więc jedynie dodać, że bramki dla Stali strzelili: Dawid Olejarka (82) i ekwidzewiak Bartłomiej Poczobut (105, karny). A kto trafił dla łodzian? Niestety, nie wiemy.

Stal: Pęksa (76, Bieszczad) - Marczuk (91, Polowiec), Góra (91, Poczobut), Poczobut (60, Wrona), Głowacki (91, Ławrynowicz) - Kotwica (91, Piotrowski), Wolski (91, Szczypek), Małecki (91, Sadłocha) - Michalik (91, Opalski), Sadłocha (60, Piątek), Kłos (20, Olejarka, 107, Ofiara).

Kibicom pozostawiamy ocenę tak wielkiej konspiracji ze strony beniaminka ekstraklasy. Moim zdaniem, to śmieszne, że nie możemy się dowiedzieć, w jakim składzie wystąpił Widzew i kto zdobył gole. Jasne, trener Janusz Niedźwiedź chciał ,,zamknąć" mecz. W porządku, nie robi tego często. Ale wszystko ma swoje granice

17 lipca (niedziela, 17.30) Widzew rozpocznie sezon wyjazdowym meczem z Pogonią Szczecin.