ekstraklasa.net
Paweł Łacheta
Relacja z meczu LIVE

Koniec meczu
94´ Ależ sytuację zmarnował Grzelczak po szybkiej kontrze z Bartkowskim! Piłka obok bramki.
92´ Rzut rożny dla Śląska. Kelemen w polu karnym Widzewa!
90´ Cztery minuty doliczone.
89´ Widzewiacy bronią się całą drużyną, a Śląsk ciągle w natarciu, próbuje zdobyć wyrównującą bramkę.
88´ Próba ataku Śląska, ale od własnej bramki Widzewiacy.
87´ Za opóźnianie gry żółtą kartką ukarany zostaje bramkarz Widzewa Maciej Mielcarz.
86´ Widzew zagęścił strefę przed swoją bramką. Mało miejsca mają piłkarze Śląska na swobodne rozgrywanie piłki.
83´ Ostatnia zmiana w szeregach gości. Opuszcza boisko bohater Widzewa Dzialamidze. W jego miejsce Jakub Bartkowski.
81´ I znowu blisko szczęścia Śląsk. Wrzutka Sochy ląduje na głowie Diaza, jednak Argentyńczykowi zabrakło miejsca do dokładnego strzału.
78´ Rośnie napór gospodarzy. Kolejny rożny dla Śląska. Widzew cofnął się już tylko do obrony.
76´ Blisko szczęścia Śląsk! Mila z wolnego po ziemi do Dudka, ten strzela z pierwszej piłki, jednak na posterunku jest Mielcarz.
76´ Śląsk szuka, Śląsk walczy. Teraz Diaz był bliski przejęcia piłki. Wywalczył jednak aut na wysokości pola karnego Widzewa.
72´ Śląsk wydaje się iść za ciosem. Prowadzą grę, stwarzają sytuacje, Widzew natomiast szuka okazji z kontry.
68´ Kibice Śląska domagają się jeszcze jednej bramki. Czy ta bramka doda skrzydeł "wojskowym" ?
67´ Żółta kartka dla Łukasza Madeja za faul na Paraibie.
67´ Kontaktowa bramka dla Śląska !! Mila świetnym lobem pokonał Macieja Mielcarza. Będzie jeszcze ciekawie?!?
64´ Sobota w miejsce Piotra Ćwielonga.
64´ Będzie zmiana w Śląsku. Do wejścia na boisko gotowy jest Waldemar Sobota.
62´ Widzew spokojnie czeka na kolejną kontrę, natomiast Śląsk prezentuje festiwal nieskuteczności pod bramką Macieja Mielcarza... Widać niemoc podopiecznych trenera Oresta Lenczyka.
57´ Boiska opuszcza kapitan Widzewa Łukasz Broź. W jego miejsce Piotr Mroziński.
56´ Śląsk stara się, jednak brakuje wykończenia.
52´ Szybka odpowiedź Widzewa!!! Ładnie Mindaugas Panka po długim słupku, jednak minimalnie niecelnie.
52´ Znowu groźnie Śląsk!! Voskamp świetnie strzelał głową, jednak świetną interwencją wykazał się Mielcarz.
51´ Ładna akcja Śląska prawą stroną. Ładne podanie Dudka do Sochy, ten jednak za głęboko w pole karne.
49´ Śląsk drugą połowę zaczął wysoko. Szybko strzelona bramka dałaby jeszcze nadzieję, na korzystny rezultat.
48´ Żółta kartka dla Kelemena. Dziwna decyzja sędziego.
48´ Żółta kartka na początku drugiej połowy dla Panki
46´ Zmiana zawodnika
45´ Rozpoczęcie II połowy
Zmiana w Śląsku. W miejsce Wasiluka Socha.

Koniec pierwszej połowy
46´ Jeszcze rzut rożny dla Śląska w pierwszej połowie...
42´ Ależ kontrowersyjna decyzja arbitra Dawida Piaseckiego!!! Piłkę nogą do bramkarza skierował Bruno Pinheiro! Piłkę złapał Mielcarz a gwizdek sędziego milczał. Wydaje się, że arbiter popełnił ogromny błąd.
40´ Gol 0:2 !!!!!!!!!!! Świetnie wykorzystany rzut wolny. Łukasz Broź wrzuca piłkę na krótki słupek, gdzie Jarosław Bieniuk wie co już zrobić!! Zanosi się na niespodziankę !!
38´ Poraz kolejny Widzew w ataku! Stratę w środku pola zaliczył Sztylka, jednak Okachi przestrzelił.
35´ Doskonale wyprowadzona kontra w wykonaniu piłkarzy Widzewa!! Dalekie podanie Bieniuka do Dzialamidze, który na pełnym biegu wpadł w pole karne, położył Kelemena i zdobył bramkę!!
34´ Gol!!! 0:1 prowadzi Widzew !!!!
31´ Po 30 minutach bardzo groźna akcja w wykonaniu Śląska. Świetnie w pole karne wdarł się Ćwielong, oddał strzał, jednak został zablokowany przez Ukaha.
29´ Widzew przed szansą, jednak fatalnie z ok 30 metrów uderzał Bruno Pinheiro.
27´ Pada w polu karnym Johan Voskamp, jednak sędzia pozostaje niewzruszony. Tymczasem w Widzewie zmiana. Na murawę wchodzi Piotr Grzelczak, a zastępuje on Przemysława Oziębałę, który nabawił się urazu wykluczającego z dalszej gry.
23´ Pierwszy celny strzał Widzewa. Adrian Budka ładnie złożył się do woleja, jednak strzał w środek bramki nie mógł zaszkodzić przeciwnikowi.
22´ Tempo spotkania lekko spadło. Obie drużyny popełniają sporo błędów własnych. Czekamy na jakąś groźną akcję.
17´ Budka wywalczył rzut rożny dla Widzewa. Może być groźnie
16´ Śląsk próbuje gry kombinacyjnej. Szkoda tylko, że akcje kończą się niedokładnymi zagraniami.
14´ Zatańczył z piłką na lewej stronie Ćwielong, dośrodkował, ale Okachi wybija na rzut rożny.
13´ Nieporozumienie Spahicia z Voskampem. Widać, że obie drużyny mają ochotę do gry, jednak jeszcze brakuje troszkę dokładności.
10´ Dzialamidze aktywnie pod polem karnym Śląska, jednak waleczność nie wystarczyła osamotnionemu Gruzinowi w pojedynku z wrocławskimi obrońcami.
9´ Ładna akcja Śląska. Ćwielong wykorzystał podanie od Mili, zagrał w pole karne do Voskampa
Od początku aktywnie Śląsk na lewej stronie. Ładnie pokazuje się Madej, dobrze do akcji ofensywnych włącza się Spahić.
4´ Mocny strzał Dudka, jednak w środek bramki. Bez problemu broni Mielcarz.
4´ Na murawie tymczasem walka w środkowej strefie boiska.
3´ Od początku obie ekipy kibiców rozpoczęły od głośnego i agresywnego dopingu.