Widzew-Rybnik. Ostatnia akcja zdecydowała o porażce

W akcji widzewianka Roksana Schmidt
W akcji widzewianka Roksana Schmidt krzysztof szymczak
Ostatnia akcja meczu dała zwycięstwo ROW nad Widzewem

W pierwszej kwarcie Widzew prowadził różnicą 9 punktów. Dobry początek Okoye, która w ciągu 10 minut zdobyła 7 pkt i miała 4 zbiórki. Łodzianki systematycznie powiększały przewagę. W 14 min wynosiła ona 12 pkt. Niestety seria niecelnych rzutów Boothe, Sosnowskiej i Okoye, Niedzielskiej sprawiła, że ta przewaga zmalała do jednego punktu. Niemoc przełamała Schmidt. Widzewianki w 23 minucie przegrywały 39:41. Dobra gra Rodriguez (7 pkt) w trzeciej kwarcie pozwoliła jednak odzyskać przewagę. Na 4 min przed końcem prowadziły tylko jednym punktem. Na 30 sek przed końcem po celnym rzucie za trzy punkty Rymarenko Widzew przegrywał 62:64. Do wyrównania doprowadziła Schmidt. Boothe zablokowała rzut Metcalf. Piłkę przejęła Mingo i na 9 sek przed końcem celnym rzutem dała zwycięstwo ROW. .

Widzew - ROW Rybnik 64:66

(18:9, 14:20, 17:15, 15:22)

Punkty dla Widzewa: Schmidt 16 (6 zbiórek), Boothe 12 (13 zbiórek, 5 asyst), Rodriguez 11, Okoye 9 (11), Sosnowska 8, Kenig 5, Niedzielska 3
Najwięcej dla ROW: Mingo 21, Motyl 13, Metcalf 12