Widzew-Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:0. Zwycięstwo łodzian w tajnym sparingu tuż przed ligową inauguracją

Widzewiacy zdobyli dwa gole
Widzewiacy zdobyli dwa gole widzew.com/marcin bryja
W swoim ostatnim sparingu przed inauguracją piłkarskiej pierwszej ligi I-ligowy Widzew pokonał w Łodzi Pogoń Grodzisk Mazowiecki (beniaminek drugiej ligi) 2:0 (1:0). Gole dla gospodarzy zdobyli Karol Danielak i Bartosz Guzdek.

Mecz odbył się na stadionie przy al. Piłsudskiego i był całkowicie zamknięty zarówno dla kibiców, jak i mediów.

Opieramy się więc jedynie na relacji zamieszczonej na oficjalnym klubowym portalu. Skład podopiecznych trenera Janusza Niedźwiedzia również nie jest ustawiony według pozycji, jakie zawodnicy zajmowali na murawie

Łodzianie wyszli na prowadzenie w 15 minucie meczu. Podanie w pole karne otrzymał Mateusz Michalski, który zagrał wzdłuż bramki, a piłkę do siatki wpakował Karol Danielak.

Po kilku minutach po błędzie obrońców Pogoni bezpańską piłkę przejął Paweł Tomczyk, ale z około 18. metrów uderzył obok słupka. W 33 minucie przed dobrą szansą znów stanął Tomczyk, który otrzymał prostopadłe podanie i próbował lobować bramkarza Pogoni - futbolówka przeleciała jednak obok bramki. W 39 minucie Marek Hanousek dobrze zagrał piłkę do Karola Danielaka, a ten dośrodkował w pole karne - centrę przeciął jeden z obrońców gości. Pogoń najlepszą okazję wypracowała sobie w 45 minucie, kiedy po ładnej akcji Michał Wrzesiński obił słupek bramki Jakuba Wrąbla.

Na drugą połowę Widzew wyszedł bez zmian w składzie. W 56 minucie Michał Grudniewski wypuścił podaniem na skrzydło Karola Danielaka, ten dogonił piłkę tuż pod linią końcową i wrzucił ją w pole karne - strzał głową Pawła Tomczyka był niecelny. Po chwili ładnie zagrali ze sobą Danielak i Hanousek, futbolówka trafiła do Tomczyka, który podał do Dominika Kuna, ten uderzył na bramkę, ale golkiper Pogoni z najwyższym trudem obronił ten strzał. W kolejnej akcji po rzucie rożnym głową uderzał Krystian Nowak - wprost w ręce bramkarza.

W końcówce na 2:0 podwyższył Bartosz Guzdek, który w sytuacji sam na sam pewnie pokonał golkipera rywali, wcześniej akcję rozgrywali dwa kolejni młodzieżowcy: Mateusz Malec i Filip Zawadzki. Po chwili sędzia zakończył spotkanie.

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:0 (1:0)
1:0 - Karol Danielak (15)
2:0 - Bartosz Guzdek (88)
Widzew: Jakub Wrąbel - Michał Grudniewski (55, Tomasz Dejewski), Mateusz Michalski (55, Kacper Karasek), Paweł Tomczyk (75, Bartosz Guzdek), Krystian Nowak, Karol Danielak (80, Filip Zawadzki), Dominik Kun (80, Mateusz Malec), Paweł Zieliński (80, Dawid Owczarek), Marek Hanousek (55, Juliusz Letniowski), Patryk Stępiński, Radosław Gołębiowski (70m Filip Becht).