Widzewianki znów przegrały. Czwarty raz z rzędu u siebie

Alicja Bednarek (z piłką) w meczu z Artego zdobyła 12 punktów.
Alicja Bednarek (z piłką) w meczu z Artego zdobyła 12 punktów. Grzegorz Gałasiński
W ostatnim w tym roku meczu koszykarki Widzewa nie przerwały serii porażek. Tym razem przed własną publicznością uległy 53:62 Artego Bydgoszcz.

To była czwarta z rzędu porażka podopiecznych Janusza Wierzbickiego u siebie i już trzynasta w tym sezonie. Przed tygodniem przegrały z Energą Toruń, ale postawa łodzianek w tym mecz dawała nadzieje na triumf w starciu z Energą. Pierwsza kwarta pokazała, że nie były one złudne.

Mecz rozpoczął się od celnej ,,trójki” Olivii Tomiałowicz i trafienia Tynikki Crook. Po kolejnym rzucie Tomiałowicz w 9 min gospodynie prowadziły 17:12. Niestety, później inicjatywę przejęła drużyna Tomasza Herkta.

Artego prowadzenie objęło na początku drugiej kwarty i nie oddało go do końca spotkania. Łodziankom trudniej było dostać się pod kosz rywalek, ale do przerwy, która zakończyła się wynikiem 30:33, mecz był wyrównany.

Wszystko rozstrzygnęło się w końcówce trzeciej odsłony. W ciągu trzech minut straciły dziewięć punktów i zdobyły tylko dwa, do tego przez pięć minut ostatniej kwarty nie mogły trafić do kosza przeciwniczek.

Sytuacja Widzewa staje się coraz mniej komfortowa. W sobotę pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniósł bowiem ostatni w tabeli MKS MOS Konin. Na ligowe parkiety łodzianki wrócą 5 stycznia.

Widzew Łódź – Artego Bydgoszcz 53:62 (17:16, 13:17, 13:19, 10:10)
Widzew: Bednarek 12, Tomiałowicz 12, Rozwadowska 9, Pawlak 8, Crook 8, Boothe 4, Rzeźnik, Paranowska, Zapart.
Artego: Metcalf 13, Lawson 11, Kraayeveld 10, Mieloszyńska-Zwolak 10, Mowlik 8, Jeziorna 5, Koc 5, Pietrzak.