Widzewianki mają charakter! Pokonały wicemistrzynie Polski!

(bap)
Adrianne Ross poprowadziła Widzew do największego triumfu w tym sezonie.
Adrianne Ross poprowadziła Widzew do największego triumfu w tym sezonie. Maciej Stanik
Na taki sukces od dawna czekali kibice koszykarek Widzewa. Wracające do własnej hali, ale skazywane na porażkę łodzianki okazały się lepsze od wicemistrza Polski, CCC Polkowice. Po dwóch dogrywkach zwyciężyły 99:98!

Widzewianki do Hali Parkowa wróciły po serii siedmiu meczów wyjazdowych. Choć grały z dużo mocniejszym i utytułowanym rywalem, nie chciały sprawić zawodu swoim fanom. Od początku meczu na parkiecie toczyła się więc bardzo wyrównana walka o czym najlepiej świadczą dwie zakończone remisami pierwsze kwarty.

Gospodynie w sukces uwierzyły w połowie trzeciej odsłony, kiedy zdobyły 12 punktów z rzędu i objęły prowadzenie 50:43. Straciły je dopiero w czwartej kwarcie, ale po kolejnym zrywie dzięki skutecznej grze Lidii Niedzielskiej minutę przed końcem prowadziły 72:66 i 73:70 30 sekund przed ostatnią syreną. Polkowiczanki doprowadziły jednak do wyrównania.

Rozstrzygnięcia nie przyniosła też pierwsza dogrywka, a w drugiej decydujące o cennym sukcesie punkty z rzutów osobistych zdobyła najskuteczniejsza Adrianne Ross.

Widzew Łódź – CCC Polkowice 99:98 (22:22, 14:14, 23:18, 14:19, dogrywki 14:14, 12:11)
Widzew: Ross 23, Niedzielska 21, Okoye 19, Kenig 14, Bilotserkivska 14, Boothe 8, Paranowska, Łabuz.
CCC: Sutherland 28, Sverrisdottir 23, Majewska 19, Kaczmarska 11, Jeziorna 9, Owczarzak 6, Swanier 2, Taylor Hall, Puss, Szczepanik.

***
Z trzech drużyn koszykarek z naszego województwa występujących w rozgrywkach I ligi, w weekend zwycięstwo odniósł tylko UKS Basket Aleksandrów Łódzki. Podopieczne trenera Dariusza Raczyńskiego w Ostrowie Wlkp. pokonał 71:64 miejscową Ostrovię.

Kolejnej porażki doznał ŁKS SMS, który tym razem nie miał większych szans w starciu z MUKS Poznań. Liderki tabeli gr. B wygrały w Łodzi 70:41. Bardziej zaskakująca była porażka w gr. A Grota Dekoreksu Pabianice. Zwycięską serię podopiecznych Sylwii Wlaźlak przerwał SMS Łominaki, który wygrał w Pabianicach 70:53.