Widzewianki były bez szans. Przegrały z ROW Rybnik.

(hof)
Trenerski duet widzewianek Piotr Neyder i Elżbieta Trześniewska.
Trenerski duet widzewianek Piotr Neyder i Elżbieta Trześniewska. Paweł Łacheta
Kibice koszykarek Widzewa mogą się czuć rozczarowani grą swojego zespołu. Podopieczne trenera Piotra Neydera uległy ROW Rybnik 57:84. Przegrać w ekstraklasie zawsze można, ale niepokoi fatalna postawa drużyny na parkiecie.

Tak na dobrą sprawę nim mecz rozpoczął się na dobre, łodzianki miały jużświadomość, że w tym pojedynku wywalczyć korzystny wynik będzie im szalenie trudno. Widzewianki na początku grały niezwykle nerwowo, niechlujnie, co od razu przełożyło się na skuteczność, a właściwie na jej zupełny brak. Nie ma się zatem co dziwić, że przyjezdna drużyna po kilku minutach wygrywała już 11:0, a w pierwszej kwarcie zwyciężyła 23:7.

Także druga kwarta w wykonaniu widzewianek nie była lepsza. Wprawdzie podopieczne trenera Piotra Neydera zdobyły prawie dwa razy więcej punktów niż pierwszej ćwiartce, ale rywalki nadal były o niebo lepsze. Nie ma się zatem co dziwić, że ROW schodził na przerwę przy wyniku 47:20 i zapewne w tym momencie nikt już nie miał złudzeń, że gospodynie tego dnia mogą coś jeszcze zdziałać na parkiecie. Trener gości był w tak komfortowej sytuacji, że mógł sobie pozwolić na wprowadzenie do gry dublerek i przetestowanie kilku wariantów taktycznych.

Dominacja rybniczanek w tym meczu nie podlegała dyskusji. Nie ma się zatem co dziwić, że po meczu fani łódzkiej drużyny byli zdegustowani postawą widzewianek i głośno domagali się zmiany szkoleniowca.

Wszystko wskazuje na to, że Łódź nie jest najlepszym miastem dla rozwoju szkoleniowej kariery Neydera. W poprzednim sezonie prowadził ŁKS i także w tym wypadku trudno było mówić o jego zawodowym sukcesie.W trakcie rozgrywek, nie mogąc się pochwalićosiągnięciami na miarę oczekiwań, zrezygnował z pracy.