Widzewiacy pokonali 5:0 Szczerbiec Wolbórz. Bramkarz grał w ataku! (galeria)

(bap)
Widzew pokonał w sparingu Szczerbiec Wolbórz 5:0.
Widzew pokonał w sparingu Szczerbiec Wolbórz 5:0. Paweł Łacheta
Pięć goli zdobyli piłkarze Widzewa w pierwszym letnim sprawdzianie. Mecz widzewiaków w Wolborzu uczcił 90. rocznicę powstania miejscowego Szczerbca i bardziej przypominał piknik. Bramkarz Maciej Mielcarz zagrał w ataku i miał dwie dobre okazje do zdobycia gola.

Pierwszy rywal widzewiaków tego lata nie był zbyt wymagający. Piłkarze Szczerbca występują zaledwie w lidze okręgowej i jedyne, czym mogli przeciwstawić się widzewiakom, była ambicja. - Byli mocno zmotywowani, bo dla nich to było spore wydarzenie. My natomiast staraliśmy się uniknąć kontuzji na tym ciężkim boisku. No i zdobyć kilka goli, bo publiczność dopisała - mówił kapitan Widzewa, Jarosław Bieniuk, który w defensywie nie miał zbyt wiele pracy.

Mecz toczył się bowiem w piknikowej atmosferze, a przewaga pod względem umiejętności łodzian - choć w ich składzie nie było jeszcze zagranicznych piłkarzy oraz leczących urazy Sebastiana Madery i Krzysztofa Ostrowskiego - była bardzo wyraźna.
Dla kilku widzewiaków to była pierwsza okazja do walki o miejsce w kadrze na nowy sezon ekstraklasy. Przed nowym trenerem Radosławem Mroczkowskim szczególnie starał się pokazać Łukasz Grzeszczyk. 24-letni pomocnik, który ostatnie pół roku spędził w rezerwach, zdobył pierwszego gola i przy drugim asystował. Na tle piątoligowców (a po przerwie drugiej drużyny występującej w VI lidze) dobrze wypadli też strzelec drugiej bramki Sebastian Ceglarz oraz autor dwóch trafień w drugiej połowie Sebastian Radzio, ale akurat ich umiejętności trener Mroczkowski dobrze zna.
Na listę strzelców mógł też wpisać się... Maciej Mielcarz. Bramkarz Widzewa całą drugą połowę grał w ataku, co najlepiej obrazuje charakter sobotniego meczu.
o Szczerbiec Wolbórz - Widzew Łódź 0:5 (0:2)
0:1 - Grzeszczyk (18), 0:2 - S. Ceglarz (26), 0:3 - Radzio (51), 0:4 - Radzio (57), 0:5 - Broź (68).
Widzew I połowa: Kaniecki - Bartkowski, Bieniuk, Zalepa, Wlazło - S. Ceglarz, Broź, Grzeszczyk, Oziębała - Grzelczak, Radzio.
Widzew II połowa: Pytkowski - Bartkowski, Bieniuk, Zalepa, Wlazło - S. Ceglarz (50, Radzio), Broź (68, S. Ceglarz), Grzeszczyk, Oziębała (50, Grzelczak) - Radowicz, Mielcarz.