Widzewiacy grali w reprezentacjach

Eduards Visnakovs jest reprezentantem Łotwy.
Eduards Visnakovs jest reprezentantem Łotwy. Krzysztof Szymczak
W sobotę o godz. 11.30 Widzew rozegra w Uniejowie sparing z Lechem Poznań. W tym meczu zabraknie kilku zawodników, którzy wystąpili w meczach swoich reprezentacji.

Drug występ w drużynie narodowej Łotwy zaliczył Eduards Visnakovs. Najskuteczniejszy napastnik Widzewa wszedł na boisko na początku drugiej połowy w towarzyskim meczu Łotwy z Irlandią, z którą Polacy zagrają we wtorek. W Dublinie 3:0 zwyciężyli gospodarze.

Mariusz Rybicki i Krystian Nowak zagrali w reprezentacji Polski do lat 20 w Płocki ze Szwajcarią. Obaj widzewiacy zaczęli mecz w wyjściowym składzie. Rybicki został zmieniony w 63 minucie, zaś Nowak w 77 minucie. Polacy w meczu rozegranym w ramach Turnieju Czterech Narodów zwyciężyli 4:0.

Jedną z pięciu bramek w wygranym 5:1 spotkaniu z Maltą dla naszej młodzieżówki zdobył wypożyczony z Widzewa do FC Malaga Bartłomiej Pawłowski. Po efektownej wygranej biało-czerwoni zostali liderem grupy eliminacyjnej do mistrzostw Europy.

Na boisku nie pojawił się natomiast Veljko Batrović. Jego Czarnogóra U-21 zremisowała z rówieśnikami z Niemiec 1:1.