Widzew-Cracovia 2:0. W pełni zasłużone zwycięstwo piłkarzy z al. Piłsudskiego

(bart, ww)
W spotkaniu dziewiątej kolejki piłkarskiej ekstraklasy Widzew w pełni zasłużenie pokonał na stadionie przy al. Piłsudskiego Cracovię Kraków 2:0 (1:0) po golach Dominika Kuna i Marka Hanouska (z karnego). To był najlepszy występ podopiecznych trenera Janusza Niedźwiedzia w sezonie 2022/2023. Gospodarze podobali się znacznie bardziej, niż w zwycięskim meczu z Wisłą Płock. Łodzianie byli bardziej zdeterminowani, dokładni, waleczni, szybsi. Wypracowali sobie również znacznie więcej klarownych okazji bramkowych od ,,Pasów". Ponad 17 tysięcy kibiców obecnych na obiekcie z całą pewnością tego nie żałowało. Widzew ma już na koncie trzynaście punktów. To naprawdę sporo. Za dzisiejszy triumf nad Cracovią należą mu się wielkie brawa. 17 września (sobota, 12.40) widzewiacy rozpoczną na Podkarpaciu starcie z tamtejszą Stalą Mielec.

Widzew - Cracovia relacja na żywo

strona wymaga odświeżania

WIDZEW ŁÓDŹ2
CRACOVIA0

KONIEC MECZU - Widzew wygrał z Cracovią Kraków 2:0. Absolutnie zasłużenie. Kibice na pewno są bardzo zadowoleni.
90 min - Sędzia dolicza do drugiej połowy co najmniej trzy minuty.
90 min - Ravas świetnie broni uderzenie z bliska Makucha.
85 min - Podwójna zmiana w Widzewie. Schodzą Kun i Letniowski, wchodzą Hansen i Lipski.
84 min - Zmiana w Cracovii. Knap zastępuje Rasmussena.
83 min - Złe rozwiązanie akcji przed polem karnym gości przez Letniowskiego.
80 min - Interwencja Zielińskiego.
78 min - Myszor fauluje Zielińskiego.
76 min - Rodin w ostatniej chwili powstrzymał wślizgiem rozpędzonego Sancheza.
75 min - Stępiński uprzedził Makucha we własnym polu karnym. Ale sędzia i tak odgwizdał spalonego.
73 min - Mecz na stadionie obserwuje 17031 kibiców.
71 min - Dwie zmiany w Widzewie. Zieliński i Sypek zastępują Danielaka i Zjawińskiego.
70 min - Ravas ,,wypluł" piłkę po strzale Myszora.
68 min - Zmiana w Cracovii. Myszor zastępuje Konopliankę.
65 min - Akcja Letniowskiego z Danielakiem.
63 min - Zablokowany strzał Zjawińskiego w polu karnym. W efekcie róg.
62 min - Żółta kartka dla Jaroszyńskiego za faul na Danielaku.
60 min - Ładna akcja ,,Pasów". Ale Makuch nie trafił dobrze w piłkę w polu karnym.
56 min- Potrójna zmiana w Cracovii. Schodzą Rakoczy, Rapa i Siplak, wchodzą Kakabadze, Kallman i Jaroszyński.
55 min - Zablokowane uderzenie Rakoczego.
53 min - GGGOOOLLL!!! Dla Widzewa. Z jedenastu metrów pewnie pod poprzeczkę uderza Hanousek. Widzew-Cracovia 2:0.
51 min - Karny dla Widzewa za zagranie ręką Siplaka, który starł się ze Zjawińskim.
49 min - Cracovia zaatakowała.
46 min - Strzał Sancheza z ostrego kąta, Niemczycki wybija piłkę na róg.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY - Zaczynamy drugą połowę meczu Widzewa z Cracovią. Zapraszamy na relację.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - Widzew prowadzi z Cracovią 1:0. W pełni zasłużenie. Zapraszamy na relację po przerwie.
45+7 min - Groźna główka Sancheza. Ale sędzia nie pozwala już łodzianom wykonać rogu.
45+6 min - Zjawiński znakomicie podaje do Sancheza, a ten silnie uderza. Niemczycki instynktownie wybija piłką poza poprzeczkę.
45+5 min - Indywidualna akcja Sancheza. Wpada w pole karne, ale strzela niecelnie.
45+4 min - Świetna akcja gospodarzy. Kun podaje na prawo do Daniela, ten centruje, w polu karnym Sanchez trafia w poprzeczkę. Mogło być 2:0.
45+2 min - Sędzia uznał, że Kreuzriegler faulował.
45 min - Pierwsza połowa meczu przedłużona o co najmniej siedem minut.
44 min - Faulowany Zjawiński.
37 min - Faul Kuna.
34 min - Żółta kartka dla Szoty za faul na Makuchu.
33 min - Faul Siplaka na Kunie. Ewidentnie na kartkę, ale sędzia nie reaguje.
33 min - Odważna ,,kiwka" przed bramką Ravasa.
31 min - Sędzia znów przerywa mecz.
30 min - Interwencja Ravasa.
26 min - Faul Hanouska.
24 min - Sędzia przerywa mecz z powodu zadymienia stadionu.
23 min - Zmiana w Widzewie. Milos za Nunesa.
22 min - Nunes znoszony z boiska. Wejście Rakoczego było fatalne w skutkach.
20 min - Race także w sektorze ,,pod zegarem".
18 min - Główka Makucha nad poprzeczką.
17 min - W sektorze gości zapłonęły race.
16 min - Żółta kartka dla Rakoczego za faul na Nunesie.
14 min - Widowiskowa akcja Kuna. Najpierw odbiera piłkę, a później wpada w pole karne i płasko uderza. Ale Niemczycki nie daje się zaskoczyć.
10 min - Kun świetnie podaje do Zjawińskiego w polu karnym, ale napastnik łodzian kiksuje.
8 min - Faulowany Kun.
4 min - GGGOOOLLL!!! Dla Widzewa! Niemczycki odbija wprawdzie strzał z bliska Sancheza, ale wobec dobitki Kuna jest już bezradny. Widzew-Cracovia 1:0.
3 min - Sanchez wywalczył róg.
2 min - Zablokowany strzał Makucha.
1 min - Fauluje Hanousek.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy spotkanie Widzewa z Cracovią. Zapraszamy na relację.

Godz. 20:27 - Obie drużyny już na boisku. Widzewa na czerwono, Cracovia na czarno

Godz. 20:25 - Wiadomo już, kiedy Widzew rozegra mecz w trzynastej kolejce tego sezonu. Łodzianie zmierzą się wówczas u siebie z Zagłębiem Lubin, a to spotkanie rozpocznie się 16 października (niedziela) o 15.

Godz. 20:14 - Dzisiejszy mecz to osiemnaste starcie obu zespołów o punkty. Bilans jest wręcz idealnie remisowy. Łodzianie triumfowali sześciokrotnie, krakowianie także, natomiast pięciokrotnie był remis. Bilans bramkowy też jest remisowy (24:24). W ostatnim meczu przed ośmioma laty Widzew wygrał na własnym boisku 2:0.

Godz. 20:07 - Trener Janusz Niedźwiedź dokonał zmian w pierwszej jedenastce. Przede wszystkim zabrakło kontuzjowanych Pawłowskiego i Żyry, a więc kluczowych dla zespołu zawodników. Pojawili się w niej za to Kun i Szota. Zwraca też uwagę obecność w meczowej kadrze młodych Dębińskiego i Dawida.

Godz. 20:05 - Wyjściowy skład Cracovii: Niemczycki – Jablonsky, Rodin, Ghita – Rapa, Rasmussen, Oshima, Siplak – Rakoczy, Konoplyanka – Makuch. Na ławce rezerwowych zasiądą: Wilk, Jaroszyński, Kallman, Kapek, Knap, Loshaj, Jugas, Kakabadze, Myszor.

Godz. 20:03 - Wyjściowy skład Widzewa: Ravas – Szota, Stępiński, Kreuzriegler - Danielak, Kun, Hanousek, Nunes - Zjawiński, Letniowski - Sanchez. Na ławce rezerwowych zasiądą: Łytwynienko, Czorbadżijski, Zieliński, Milos, Zawadzki, Dawid, Lipski, Normann Hansen, Sypek.

Godz. 19:30 - Żaden z widzewiaków nie musi przesadnie uważać na zbyt ostrą grę. Nikt nie jest bowiem zagrożony przymusową pauzą za żółte kartki w kolejnym spotkaniu. Sędzią meczu będzie Piotr Lasyk z Bytomia.

Godz. 19:20 - Dziś mecz Widzew -Cracovia. Zapraszamy na RELACJĘ NA ŻYWO. Poniżej aktualna tabela ekstraklasy...