Widzew-Alki Larnaka 4:1. Wygrana łodzian w Grodzisku Wielkopolskim

(bart)
Pierwszą bramkę dla widzewiaków strzelił Tunezyjczyk Mehdi Ben Dhifallah
Pierwszą bramkę dla widzewiaków strzelił Tunezyjczyk Mehdi Ben Dhifallah łukasz kasprzak
Piłkarze Widzewa rozegrali swoje drugie spotkanie sparingowe podczas drugiego zgrupowania w okresie przygotowawczym do rundy jesiennej ekstraklasy. Łodzianie pokonali w Grodzisku Wielkopolskim cypryjski zespół Alki Larnaka 4:1 (1:1).

To podopieczni trenera Radosława Mroczkowskiego wyszli na prowadzenie, a gola zdobył tunezyjski napastnik Mehdi Ben Dhifallah (13 min). Mamy nadzieję, że ten piłkarz będzie postrachem obrońców już w walce o punkty. Z pewnością go na to stać.
Rywale doprowadzili do wyrównania po trafieniu Cafu (17 min), jednak po przerwie trafieniem popisał się Mariusz Rybicki (72). Póżniej bramkę strzelił walczący o miejsce w szerokiej kadrze Adrian Pietrowski (74 min). To jeden z tych graczy, którzy w tym okienku transferowym podpisali umowy z klubem z al. Piłsudskiego. Wreszcie, w 88 min końcowy rezultat ustalił Mariusz Stępiński.
W drugiej połowie pokazał się testowany środkowy obrońca z Czech Jan Polak (ostatnio w Slovanie Liberec).
W sobotę Widzew zmierzy się AEK Larnaka (godz. 18).

Widzew: Mielcarz (46, Dragojević) - Broź (80 Patryk Stępiński), Phibel, Abbes (46, Polak), Bartkowski (46, Banasiak) - Radzio (46, Pietrowski), Bartoszewicz (46, Rybicki), Dudek (72, Nowak), Okachi (80, Emerson Carvalho), Kaczmarek (63, Alex Bruno) - Ben Dhifallah (46, Mariusz Stępiński).