Widzew-AFE 3:1. Drużyna Radosława Mroczkowskiego lepsza od zawodników z Hiszpanii

(bart)
W akcji pomocnik Maciej Kazimierowicz
W akcji pomocnik Maciej Kazimierowicz łukasz kasprzak
W rozegranym w Opalenicy meczu sparingowym piłkarze Widzewa pokonali drużynę złożoną z hiszpańskich zawodników bez kontraktów 3:1 (1:0).

Rywale podopiecznych trenera Radosława Mroczkowskiego to zespół złożony z zawodników, którzy walczą o podpisanie nowych kontraktów. We wcześniejszych sprawdzianach w Polsce ulegli Arce Gdynia 1:2 i zremisowali z Bytovią Bytów 1:1.

Przed przerwą lepsze wrażenie sprawiali Hiszpanie, natomiast po zmianie stron już widzewiacy.

W Widzewie zobaczyliśmy czterech testowanych piłkarzy. Byli to: Ondrej Kusnir, Daniel Paszliński, Konrad Gutowski oraz Kamil Bętkowski (grający ostatnio w Stali Rzeszów pomocnik), który w sobotę pojawił się w Opalenicy. Wyjechał już z kolei Słowak Dusan Kucharcik.

Widzew objął prowadzenie w 6 minucie. Robert Demjan podał do Kusnira, a jego centrę sfinalizował w polu karnym Mateusz Michalski.

W 63 minucie było 2:0. Tym razem Michael Ameyaw obsłużył Marka Zuziaka, a dokładne zagranie Słowaka bez kłopotów wykorzystał Daniel Świderski.

W 68. minucie na 3:0 podwyższył Daniel Mąka, który popisał się bardzo precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego z około 25 metrów.

Ostatnią bramkę dla zwycięzców zdobył precyzyjnym uderzeniem z wolnego z około 25 metrów Daniel Mąka.

Dopiero w 88 min przeciwnicy strzelili honorową bramkę.

W najbliższą środę łodzianie podejmą na obiektach Łodzianki Broń Radom (17). A już w sobotę zmierzą się na stadionie przy al. Piłsudskiego z pierwszoligowym GKS Katowice. Będzie to generalny sprawdzian przed inauguracją rundy jesiennej sezonu 2018/2019.

Widzew Łódź - Seleccion AFE 3:1 (1:0)
1:0 - Mateusz Michalski (6), 2:0 - Daniel Świderski (63), 3:0 - Daniel Mąka (68), 3:1 - Juanito (88).
Widzew: I połowa: Humerski - Kusnir, Zieleniecki, Pigiel, Kostkowski - Kamiński, Kazimierowicz, Pięczek, Michalski - Demjan, Miller. II połowa: Wolański - Kozłowski, Sylwestrzak, Paszliński, Zuziak - Gutowski, Ameyaw (71, Stanek), Falon, Mąka - Świderski, Betkowski.