Widzew - Żyrardowianka Żyrardów 2:1. Siedem goli widzewiaków w sparingach

(bart)
W akcji doświadczony pomocnik Adrian Budka
W akcji doświadczony pomocnik Adrian Budka krzysztof szymczak
Na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Łowiczu czwartoligowi piłkarze Widzewa pokonali występującą w tej samej klasie rozgrywkowej Żyrardowiankę Żyrardów 2:1 (0:0, 0:0, 2:1). Mecz odbył się w nieco nietypowej formule 3 x 35 minut.

Przed tygodniem podopieczni trenera Marcina Płuski pokonali na boisku ChKS w Łodzi TMRF Widzew 5:0.

Spotkanie w Łowiczu miało ciekawy przebieg. To Żyrardowianka wyszła na prowadzenie, kiedy to w 82 min do siatki trafił jeden z jej testowanych zawodników. Tym bardziej godne podkreślenia, iż widzewiacy zdołali odrobić straty. Najpierw do wyrównania doprowadził Marcin Pieńkowski (83 min), zaś później zwycięskiego gola zdobył Damian Marcioch (96 min).

W lipcu ubiegłego roku to właśnie drużyna z Żyrardowa była pierwszym, historycznym rywalem Reaktywacji Tradycji Sportowych Widzewa. Towarzyskie spotkanie odbyło się na stadionie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi i zakończyło zwycięstwem gospodarzy 2:1.

W najbliższą sobotę wszystko wskazuje na to, że drużyna z naszego miasta ponownie zawita do Łowicza. Zmierzy się wówczas z grającym w trzeciej lidze Pelikanem.

Widzew: I tercja: Sokołowicz - Tlaga, Dudała, Bargiel, Gromek - Budka, Rodak, Zawodziński, Bończak, Strus - Bondara. II tercja: Reszka - Tlaga (56, Bartos), Rodak, Czaplarski, Milczarek - Budka (56, Kralkowski), Kozieł, Zawodziński, Kaczyński, Bartosiewicz - Kowalczyk. III tercja: Choroś - Bartos, Polit, Dudała, Fornalczyk - Kralkowski (86, Pochyba), Marcioch, Kaczyński (86, Bondara), Wielgus, Puchalski - Pieńkowski.