Widzew - Żyrardowianka 2:1. Pierwszy sukces nowej drużyny

(pas)
Maciej Stanik
W środę zupełnie nowa i będąca w budowie drużyna Widzewa rozpoczęła przygotowania do startu w IV lidze, a już dziś rozegrała pierwszy sparing. Podopieczni Witolda Obarka pokonali w nim 2:1 Żyrardowiankę Żyrardów.

Mecz lepiej zaczęła drużyna gości, która również występuje w IV lidze. Ale to nic dziwnego, bo w takim składzie Widzew zagrał po raz pierwszy i to dopiero początek budowy zespołu, którym pojawiło się wielu testowanych zawodników.

Żyrardowianka prowadziła do przerwy, ale w drugiej połowie to łodzianie byli skuteczniejsi. Ozdobą sparingu był wyrównujący gol z ok. 30 metrów zdobyty przez Michała Czaplarskiego. Wyróżnił się też Igor Świątkowiecz, po którego dośrodkowaniu własnego bramkarza pokonał jednak z obrońców Żyrardowianki.

Widzew Łódź – Żyrardowianka Żyrardów 2:1 (0:1)
1:0 - Książek (12), 1:1 - Czaplarski (56), 2:1 - samobójcza (56).