WIDZEW - ZNICZ RELACJA NA ŻYWO 25.07.2020. Widzew przegrał ze Zniczem Pruszków, ale ostatecznie awansował do I ligi

(pas, ww)
Widzew, choć przegrał mecz ze Zniczem Pruszków 0:1, awansował do I ligi. Piłkarze kolejny raz zawiedli kibiców, zagrali słaby mecz z bardzo przeciętnym zespołem, który bronił się przed spadkiem. Na szczęście GKS Katowice nie wygrał meczu z Resovią i dzięki temu Widzew wkracza na zaplecze ekstraklasy!

WIDZEW ŁÓDŹ - ZNICZ PRUSZKÓW RELACJA LIVE - początek meczu o godz. 17

strona wymaga odświeżania

WIDZEW ŁÓDŹ0
ZNICZ PRUSZKÓW1

Remis GKS z Resovią sprawia, że mimo porażki bezpośredni awans do I ligi wywalczył Widzew
W Katowicach słupek po strzale zawodnika GKS
Przeciągłe gwizdy żegnają łodzian
95 min - koniec meczu. Porażka Widzewa, Czekamy co zrobi GKS Katowice
95 min - Żółta kartka dla Kordasa
91 min - Tanżyna uderzając z pięciu metrów trafia w obrońcę
90 min - doliczone pięć minut, żółta kartka dla Mąki
89 min - Tanżyna po rogu główkował nad poprzeczkę
88 min - Radwański zamiast do Robaka podaje piłkę... Misztalowi
87 min - Prochownik i Mąka próbują przyspieszyć grę łodzian
82 min - po centrze Mąki Robak główkował nad poprzeczkę
81 min - piłkarze Znicza wybijają piłkę byle dalej
79 min - strzał Prochownika wysoko nad poprzeczkę z 14 metrów
74 min - główkuje Robak. piłkarz Znicza wybija piłkę z linii bramkowej, Prochownik zmienia Gutowskiego
71 min - po rzucie rożnym Gutowski musnął piłkę, ale nie zmylił Misztala
70 min - Mąka zmienia Ojamę, Żegnają go gwizdy
69 min - co wy robicie - skandują kibice
64 min - Gąsior za Poczobuta. Znicz broni się w jedenastu
63 min - Wolsztyński po odbitej piłce z 10 metrów posłał piłkę panu Bogu w okno
60 min - przy próbie główkowania Robak zderzył się z Wolsztyńskim
57 min - Misztal pewnie broni strzał Wolsztyńskiego z 14 metrów
56 min - rzut wolny dla Widzewa 20 metrów od bramki. Robak trafił w mur
54 - Wolsztyński główkuje i trafia w... Robaka
52 min - Wolsztyński zmienia Możdżenia. Przeciągłe gwizdy kibiców żegnają pomocnika
49 min - po kontrze w ostatniej chwili Zjawińskiego zablokował Kordas
48 min - widzewiacy nerwowo. co chwila na pozycji spalonej
47 min - po prostopadłym podaniu Radwańskiego Misztal szybszy od Robaka
46 minuta - początek drugiej połowy. Widzew bez zmian
45 min - koniec pierwszej połowy. Na razie Widzew, który grał wolno i bez pomysłu. przegrywa, Przegrywa jednak też GKS Katowice!!!! Do czasu. GKS wyrównał z rzutu karnego
41 min - strzał z ostrego kąta Radwańskiego broni Misztal
39 min - Widzew atakuje. Tylko rzut rożny
38 min - Poczobut strzelał z 10 metrów, obok słupka
38 min - Co wy robicie - skandują kibice
36 min - Robak protestuje. Czy była ręka rywala w polu karnym? Sędzia pokazuje na rzut rożny
32 min - mogło być 0:2, Po główce Moskwika piłka odbiła się od poprzeczki

31 min - K.... Widzew grać - skandują kibice
27 min - bramka dla Znicza. 0:1!!!! Czarnowski wykorzystał sytuację sam na sam, po fatalnym błędzie Rudola
22 min - nieudana kontra zmarnowana przez Radwańskiego
19 min - po akcji Radwańskiego z Robakiem. Możdżeń z linii pola karnego. choć niepilnowany, trafił wprost w bramkarza. Pierwszy celny strzał Widzewa
17 min - strzał Radwańskiego... 30 metrów obok bramki
16 min - trzecia nieudana centra Kordasa
13 min - goście bronią się w dziesięciu
11 min - nieudane prostopadłe podanie Robaka
9 min - zadymione boisko. Niewiele widać
7 min - pierwszy celny strzał, Uderzenie Zjawińskiego pewnie broni Wolański
6 min - przy piłce Kordas, To prawdopodobnie jego ostatni mecz w Widzewie
5 min - Na razie nieudane próby organizowania ataku pozycyjnego przez łodzian
3 min - Gutowski centruje wzdłuż bramki, ale nie ma nikogo w polu bramkowym
Godz.17 Zaczynamy - "Widzew, my wierzymy" intonuje "Zegar".
Godz. 16.55 Piłkarze Widzewa wychodzą na boisko
Godz. 16.49 Zarząd PZPN pod przewodnictwem prezesa Zbigniewa Bońka zatwierdził element pakietu pomocowego dla polskiej piłki. Potwierdzono, że łączna wysokość wsparcia finansowego dla klubów PKO Ekstraklasy, Fortuna I ligi, II oraz III ligi w sezonie 2020/2021 wyniesie ok. 50 milionów złotych.
Pomoc ma związek z pandemią wywołaną koronawirusem.
Poszczególne kluby otrzymają wsparcie w wysokości: PKO Ekstraklasa - 1.843.000 zł, Fortuna I liga - 527.000 zł, II liga - 289.000 zł, III liga - 46.000 zł.
Tak więc, nawet PZPN motywuje drużynę Widzewa. Gdyby piłkarze nie awansowali (odpukać), klub straci 238 tys. zł.
Godz. 16.40 Jesienne starcie obu ekip owocowało aż w sześć goli. Wszystkie zdobyli łodzianie, a na listę strzelców wpisali się dwukrotnie Marcin Robak oraz po razie Adam Radwański, Daniel Tanżyna, Christopher Mandiangu i Rafał Wolsztyński
Godz. 16 - Za godzinę pierwszy gwizdek! Podajemy oficjalne składy:
Widzew: Wolański – Turzyniecki, Rudol, Tanżyna, Kordas – Możdżeń, Poczobut – Ojamaa, Radwański, Gutowski – Robak
Rezerwowi: Wojda – Wołąkiewicz, Becht, Pięczek, Gąsior, Mandiangu, Mąka, Prochownik, Wolsztyński
Znicz: Misztal – Drobnak, Baran, Obst, Rackiewicz – Pyrka, Skibko, Machalski, Moskwik – Czarnowski, Zjawiński
Rezerwowi: Gradecki – Rybak, Falkowski, Szymański, Jóźwiak, Kociszewski, Faliszewski, Tabara, Tarnowski

Godz. 15:08 - Kartki wyeliminowały dwóch ważnych piłkarzy: bramkarza Wojciecha Pawłowskiego i prawego obrońcę Łukasza Kosakiewicza, ale ich zmiennicy powinni, ba muszą, dać radę. Pewniacy na dzisiejszy mecz Widzew- Znicz to Patryk Wolański i Łukasz Turzyniecki.

Godz. 15:05 - Przed godz. 15 włączył się monitoring na stadionie Widzewa, zostały wezwane jednostki straży pożarnej. Na miejsce przyjechały 3 wozy strażackie. Okazało się, że sygnał dała jedna z czujek, prawdopodobnie przypalił się obiad.

Godz. 15 - Początek meczu o godz. 17. Zgodnie z ostatnimi zmianami dziś na stadionie przy al. Piłsudskiego będzie mogło pojawić się maksymalnie 9000 kibiców. Przy tak licznej publiczności piłkarze Widzewa nie mają innego wyjścia, tylko zwycięstwo zadowoli fanów z Łodzi. Inny wynik będzie po prostu katastrofą. Poniżej aktualna tabela II ligi.

Godz. 14:55 - Dziś łodzianie mogą osiągnąć cel, inaczej, dziś łodzianie muszą ten cel osiągnąć. Widzew w ostatnich spotkaniach gra koszmarnie. Wszyscy jednak liczą, że piłkarze z al. Piłsudskiego są wstanie pokonać Znicz, który broni się przed spadkiem i za rok występować już na zapleczu ekstraklasy. Ciężko jest nam sobie wyobrazić co by się stało jakby łodzianie nie wykorzystali atutu własnego boiska i nie mogli już dziś świętować awansu. Kibice mogliby im tego nie wybaczyć. I tak przez ostatnie tygodnie doznali zbyt wielu rozczarowań i upokorzeń, które zgotowali im piłkarze i trener Widzewa. Dzisiaj trzeba wygrać, a na rozliczenia przyjdzie czas w przerwie.