Widzew zmierzył się Chrobrym. Łodzianie odnieśli trzecie zwycięstwo

Tomasz Jabłoński
Piłkarze Widzew pokonali w Łodzi Chrobrego Głogów 2:0. To trzecie z rzędu zwycięstwo piłkarzy z al. Piłsudskiego, którzy są wiceliderem pierwszoligowej tabeli. Od razu trzeba jednak zaznaczyć, że styl gry widzewiaków nie zachwycił. Z drugiej jednak strony wystarczyło to, by odnieść kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Gospodarze mieli sporo szczęścia. Prowadzenie objęli po strzale samobójczym, a w drugiej części sędzia nie odgwizdał faulu widzewiaka w polu karnym. Pewnie w łódzki szkoleniowiec wie, że jest nad czym pracować z tą drużyną.

Widzew Chrobry na żywo

Wynik meczu Widzew Chrobry 2:0
90+4 Koniec spotkania
90+3' GOL dla Widzewa. Kun dokładnie zagrał do Guzdka, a ten ładnym strzałem dał Widzewowi drugiego gola
90+4' Koniec spotkania. Widzew wygrał 1:0
90+2' Faul dla Chrobrego
90' Doliczone 4 minuty
89' Rożny dla Widzewa
88' Strzał Bechta, ale zbyt lekki
87' Piłkarze coraz częściej spoglądają na zegar
86' Zmiana w Widzewie Tanżyna za Michalskiego.
84' Wrąbel złapał piłkę i zakończył akcję gości
83' Widzew broni się rozsądnie
81' Stępiński powstrzymał atak Chrobrego
78' Tempo tego spotkania nie zachwyca
76' Piłkarze idą do linii bocznej, gdzie czekają na nich napoje
75' Wchodzi Mandrysz za kontuzjowanego Bochnaka.
74' Widzew miał szczęście. Sędzia nie odgwizdał rzutu karnego po faulu Guzdka
73' Bochnak miał super okazję, ale tym razem Wrąbel łapi piłkę
72' Letniowski zagrał do Guzdka, ale podawał zbyt mocno.
71' Dwie zmiany w Widzewie: Letniowski za Hanouska, Guzdek za Tomczyka.
70' Niecelny strzał napastnika gości
69' Kolejne zmiany, w Chrobrym Michalczyk za Dziąbka, Banasiak za Van der Heijdena.
66' Widzew ma problemy z przeprowadzeniem składnej akcji
64' Dwie zmiany w Widzewie Becht za Gołębiowskiego, Tetteh za Danielaka.
64' Widzew bardziej myśli o obronie, niż o atakowaniu
62' Aut dla Widzewa
59' Tempo spotkania spadło, pogoda nie sprzyja zawodnikom
57' Groźna akcja Chrobrego i rzut rożny dla gości
55' Rożny dla Widzewa
53' Po stracie Danielak van der Heijden był sam na sam z bramkarzem Widzewa i koncertowo zmarnował świetną sytuację
51' Niecelny strzał Lebedyńskiego
49' Znów kibice zagrzewają Widzew do lepszej gry
47' Fatalnie przestrzelił Danielak. Z bliska posłał piłkę nad poprzeczką
46' Rozpoczęła się druga połowa spotkania, obie drużyny bez zmian
Skończyła się pierwsza połowa spotkania. Ciekawy mecz na stadionie przy al. Piłsudskiego. Widzew prowadzi 1:0, ale na pewno łódzka drużyna może grać lepiej

45' Sędzia doliczył minutę
44' Rożny dla Chrobrego
43' Goście starają się i próbują odrobić straty

41' Ale była okazja, silny strzał Kuna przeleciał obok słupka
39' Michalskiego faulował Ilków-Gołąb
37' Niecelny strzał Ziemanna
36' Wrąbel szybszy od Van der Heijdena.
35' Faulowany Tomczyk, żółta kartka dla Kolenca
33' Niedokładne zagranie Gołębiowskiego
30' Przerwa na uzupełnienie płynów
30' Widzew zaczął grań nerwowo co wykorzystują goście
28' Błąd Wrąbla, ale rywale nie wykorzystali rywale
27' Niecelny strzał Gołębiowskiego
26' Chrobry zyskał znaczną przewagę
24' Duże zamieszanie w polu karnym Widzewa, ale bez konsekwencji
23' Kibice odśpiewali polski hymn
23' Wysoka temperatura nie sprzyja grze w piłkę nożną
22' Rożny dla Chrobrego
21' Aut dla gości
20' Kolejny raz groźnie było na przedpolu Chrobrego
18' Widzew prowadzi i spokojnie buduje akcje ofensywne. Rywale muszą biegać
16' Niedokładne zagranie Zielińskiego. Widzew - Chrobry 1:0
14' Gol dodał widzewiakom animuszu.

11' GOL, GOL, GOL, GOL, GOL!!! Samobójcze trafienie Bougaidis. Dobrze wrzucał piłkę w pole karne Hanousek i to on ma asystę, choć piłkę jeszcze po drodze dotknął Michalski
11' Gorący doping widzewskich kibiców. Na trybunach prawdziwa fiesta
9' Tomczyk w doskonałej sytuacji, minął bramkarza, ale nie trafił z ostrego kąta do siatki. Szkoda, bo powinno być 1:0
7' Jak na razie gra się toczy w środku boiska
5' Aut dla Chrobrego
4' Rożny dla gości
3' Spokojny początek spotkania
2' Aut dla Chrobrego
1' Sędzia rozpoczął spotkanie
12.38 - Rezerwowi Chrobrego: Karol Dybowski (22), Michał Michalec (3), Adam Banasiak (6), Jakub Michalczyk (14, M), Robert Mandrysz (16).

12.36 - Dziś nie zagra kontuzjowany Michał Grudniewski. Jego miejsce na środku widzewskiej obrony zajmie Tomasz Dejewski

12.34 - Dzisiejszy mecz poprowadzi Łukasz Szczech z Warszawy.
12.30 - W takim składzie zagra Chrobry: Chrobry Głogów: Rafał Leszczyński (1) - Michał Ilków-Gołąb (18), Oliver Praznovsky (31, K), Mavroudis Bougaidis (5), Marcel Ziemann (19), Tomasz Cywka (21), Jaka Kolenc (8), Mateusz Bochnak (7), Mikołaj Lebedyński (11), Dominik Dziąbek (23, M), Dennis van der Heijden (9).

12.22 - Łodzianie zainaugurowali piłkarską jesień wygraną u siebie 3:0 z Sandecją Nowy Sącz, by tydzień później na wyjeździe pokonać Zagłębie Sosnowiec 2:1. Liczymy na kontynuację dobrej serii .

12.18 - Na ławce rezerwowych zasiądą: Konrad Reszka (69), Filip Becht (3, M), Juliusz Letniowski (10), Bartosz Guzdek (17, M), Daniel Tanżyna (27), Kacper Karasek (30, M), Abdul Aziz Tetteh (55), Fabio Nunes (92).

12.11 - Wiadomo już, w jakim składzie rozpoczną mecz widzewiacy.

Jakub Wrąbel (44) - Patryk Stępiński (95), Tomasz Dejewski (5), Krystian Nowak (15), Paweł Zieliński (23), Marek Hanousek (25), Dominik Kun (22), Radosław Gołębiowski (97, M), Karol Danielak (16), Mateusz Michalski (7, K), Paweł Tomczyk (8).
Kibice liczą, że Widzew podtrzyma dobrą passę i w meczu z Chrobrym zdobędzie komplet punktów. Zadanie nie będzie łatwe. Drużyna Chrobrego, choć przed rozgrywkami nie zaliczana do grona faworytów, zaczął świetnie. Dwa mecze wyjazdowe i dwa zwycięstwa. Widzew też ma komplet punktów.

Mecz Widzew Chrobry zaczyna się o godz 12.40. Na naszą relację zapraszamy już od godziny 12.20.

Chrobry prawdopodobnie przyjedzie do Łodzi bez trener. Ivan Djurdjević kilka dni temu doznał porażenia nerwu twarzowego, a od tego czasu poddawany jest leczeniu oraz rehabilitacji. Chrobrego w Łodzi będzie prowadził asystent Maciej Stachowiak.