Widzew - Zagłębie. To będzie mecz jak finał Ligi Mistrzów?

Widzew w niedzielę o godz. 18 podejmuje Zagłębie Sosnowiec.

Jak to zrobić? Wpuścić na boisko Juliusza Letniowskiego. Z nim Widzewowi gra się łatwiej, skuteczniej i osiąga zamierzone cele, czyli wygrywa ligowe pojedynki. Wygląda na to, że w meczu z Zagłębiem trener Janusz Niedźwiedź będzie mógł skorzystać zawodnika, co powinno wpłynąć na kreatywność drugiej linii łódzkiego zespołu.

Jakiś czas trenuje już z nami Julek Letniowski, gotowi do gry są Mateusz Michalski, Przemek Kita i Krystian Nowak. Nie będzie tylko Montiniego, bo nie zdążył się wykurować. Wierzymy, że będzie to dla nas dobry wieczór twierdzi łódzki szkoleniowiec. Julek daje nam wiele możliwości w ofensywie. Nie wiem jeszcze, czy wyjdzie od początku, czy w drugiej połowie.

Trudno sobie wyobrazić, żeby joker w widzewskiej talii Paweł Tomczyk nie pojawił się w wyjściowej jedenastce. Zasłużył sobie na to. W meczu z Sandecją zaliczył wejście smoka. Przeprowadził skuteczną akcję w 89 minucie , która pozwoliła drużynie uratować punkt w spotkaniu z Sandecją (2:2).
Na kogo trzeba szczególnie uważać w zespole rywali? Zagłębie wydostało się ze strefy spadkowej, pokonując Chrobrego 3:2 w dużej mierze dzięki 35letniemu Szymonowi Pawłowskiemu, który ostatnio jest w bardzo dobrej formie. Pawłowski wystąpił w 283 meczach ekstraklasy, strzelił 52 gole, zdobył mistrzostwo Polski z Lechem Poznań, w reprezentacji Polski, rozegrał 17 meczów i strzelił 2 bramki.
Warto te odnotować, że w klubie w Sosnowcu wiceprezesem do spraw sportowych jest bły widzewiak Arkadiusz Aleksander. Wiadomo, czego łodzianie mogą zazdrościć rywalom? W I lidze chyba nie ma takiego klubu, który miałby taki potencjał jak Zagłębie, jeśli chodzi o możliwości treningowe twierdzi Aleksander i dodaje, że ostatnie tegoroczne ligowe mecze to dla zespołu pojedynki jak finał Ligi Mistrzów.