Widzew - Zagłębie Lubin 0:3. Kompromitująca seria trwa

Trwa kompromitująca seria porażek piłkarzy i trenera Widzewa w I lidze. W 15. kolejce łodzianie na własnym boisku zasłużenie ulegli 0:3 Zagłębiu Lubin. To była już szósta z rzędu przegrana drużyny z al. Piłsudskiego i piąta pod wodzą trenera Rafała Pawlaka. Kolejna poniesiona w fatalnym stylu.

W Łodzi zmierzyły się dwa zespoły, które w poprzednim sezonie grały w ekstraklasie. Teraz dzieli je jednak przepaść, co pokazał dzisiejszy mecz. Zagłębie pewnym krokiem zmierza bowiem do najwyższej klasy rozgrywkowej, a Widzew zrobił kolejny krok ku II lidze, bo do pierwszego bezpiecznego miejsca traci już 8 punktów!

Spotkanie miało podobny scenariusz do poprzednich. Początek w wykonaniu gospodarzy był obiecujący, ale tak naprawdę podopieczni Pawlaka nie stworzyli żadnej bramkowej okazji. W ich grze trudno też było dostrzec jakiś pomysł.

Do tego w 32 minucie piłka trafiła w rękę Maksymiliana Rozwandowicza i arbiter wskazał na rzut karny, którego na gola zamienił Aleksander Kwiek.

Później było jeszcze gorzej. Na grę łodzian w drugiej połowie ciężko było patrzeć. Nie potrafili bowiem zagrozić bramkarzowi rywala ani z gry, ani ze stałych fragmentów gry. I znów popełniali kompromitujące błędy w defensywie, co dwukrotnie wykorzystał 19-letni Krzysztof Piątek. Najpierw po długim zagraniu ubiegł bramkarza Dino Hamzicia i posłał piłkę do pustej bramki. A minutę przed końcem fatalnie zachował się Krystian Nowak, który podał piłkę do jednego z piłkarzy Zagłębia.

Widzewiacy przegrali szósty mecz z rzędu. Co gorsza, w ich grze nie widać żadnego postępu, a niektórzy piłkarze pod wodzą Rafała Pawlaka cofnęli się w rozwoju. Trudno dostrzec też jakiś pomysł i taktykę szkoleniowca, który przez miesiąc od objęcia posady zdążył już przegrać piąty mecz. Nic nie wskazuje na to, by łodzianie przerwali fatalną serię i szybko opuścili ostatnie miejsce w tabeli.

Widzew Łódź - Zagłębie Lubin 0:3 (0:1)
0:1 - Kwiek (32, karny), 0:2 - K. Piątek (54), 0:3 - K. Piątek (89).
Widzew: Hamzić - Augustyniak, Nowak, Del Toro - Wrzesiński, Rozwandowicz, Kasperkiewicz (46, Janiec), Kasprzak, Kozłowski (66, Duda) - Batrović, Rybicki (58, Czapliński).
Zagłębie: Forenc - Oleksy, Kubicki, Guldan, Cotra - Woźniak (90, Żmijewski), Bonecki, Ł. Piątek, Kwiek (81, Rakowski), Błąd (87, Jach) - K. Piątek.