Widzew wygrywa kolejny sparing. Piękny gol Marka Wasiluka przed podpisaniem kontraktu

Eudards Visnakovs zmarnował świetną okazję bramkową.
Eudards Visnakovs zmarnował świetną okazję bramkową. Maciej Stanik
Piłkarze Widzewa wygrali kolejny sparing w czasie przygotowań do rundy wiosennej ekstraklasy. W Uniejowie 1:0 pokonali drugoligową Pogoń Siedlce. Zwycięskiego gola zdobył sprawdzany przez łódzki klub, Marek Wasiluk.

Mecz z Pogonią Siedlce był już czwartym sparingiem łodzian w trakcie przygotowań do rundy wiosennej ekstraklasy. Wcześniej podopieczni Artura Skowronka pokonali 4:1 Lechię Gdańsk i 4:0 Radomiaka Radom oraz zremisowała 2:2 z Cracovią.

Przed spotkaniem z liderem II ligi gr. wschodniej trener łodzian mógł cieszyć się nie tylko z dobrej postawy swoich podopiecznych, ale również lepszych perspektyw na wzmocnienie drużyny. Dzięki ograniczeniu kary przez Komisję Licencyjną PZPN w meczu z Pogonią od pierwszej minuty grał m.in. Marek Wasiluk, który na początku tygodnia rozstał się z Cracovią. W jej barwach nie wystąpił jednak w żadnym jesiennym meczu i dlatego przed podpisaniem kontraktu szkoleniowiec chciał sprawdzić dyspozycję środkowego obrońcy. 26-letni piłkarz chyba szybko przekonał Skowronka, bo już w 17 minucie wpisał się na listę strzelców. Obrońca, który rano przeszedł testy medyczne, popisał się pięknym uderzeniem z ok. 20 metrów w okienko z rzutu wolnego. Widzew szuka stopera, bo według koncepcji trenera Skowronka Kevin Lafrance ma zostać przesunięty na pozycję defensywnego pomocnika.

Oprócz Wasiluka z testowanych piłkarzy zagrali Yani Urdinov i Xhevdet Gela, którym sztab szkoleniowy przyglądał się już w meczu z Radomiakiem, i trenują z łódzkim zespołem od niedzieli. Bardzo aktywny był drugi z wymienionych. 25-letni Albańczyk z fińskim paszportem m.in. był bliski pokonania bramkarza rywali pod koniec pierwszej połowy.

To właśnie nieskuteczność była główną przyczyną tylko jednobramkowego zwycięstwa widzewiaków. W pierwszej połowie łodzianie mieli bowiem wyraźną przewagę. W 30 minucie po podaniu Veljko Batrovicia Eduards Visnakovs przegrał jednak pojedynek sam na sam z bramkarzem. Chwilę później dobrej okazji nie wykorzystał jego starszy brat, Aleksejs. Spudłował też Marcin Kaczmarek.

Druga połowa, w której doszło do wielu zmian (zostali tylko Wasiluk i Gela), była mniej ciekawa. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska i brakowało składnych akcji.

Widzew Łódź – Pogoń Siedlce 1:0 (1:0)
1:0 – Wasiluk (17).
Widzew: Mielcarz (46, Wolański) – Stępiński (46, Kikut), Nowak (46, Augustyniak),Wasiluk, Urdinov (46, Mroziński)
– Visnakovs (46, Kasprzak), Lafrance (46, Rozwandowicz), Gela, Batrović (46, Staroń), Kaczmarek (46, Rybicki) – E. Visnakovs (46, Jonczyk).