Widzew wygrał z Polonią Bytom 3:1

(pb)
Widzew - Polonia Bytom
Widzew - Polonia Bytom ei24
O godz. 17 na stadionie przy al. Piłsudskiego rozpoczął się mecz 23 kolejki ekstraklasy. Widzew gra z Polonią Bytom.

Zwycięstwo pozwoliłoby łodzianom uzyskac znaczną przewagę punktową nad strefą spadkową.
Trener widzewiaków Czesław Michniewicz ponownie ogląda mecz w kabinie komentatorskiej. To efekt kary nałożonej przez Komisję Ligi za krytykę pracy sędziego.

Składy:
Widzew: Mielcarz - Szymanek, Madera, Bieniuk, Dudu, Budka, Broź, Panka, Sernas, Dżalamidze, Nakoulma

Polonia: Juszczyk - Hricko, Killar, Żytko, Telichowski, Hanek, Chomiuk, Barcik, Tymiński, Radzewicz, Podstawek

Sędziuje: Dawid Piasecki (Słupsk)

* Widzewiacy rozpoczęli mecz ofensywnie. W 4 min obrońcy Polonii przerwali akcję Budka - Sernas.
* W 6 i 9 min próbował Nakoulma. W drugiej akcji był w polu karnym, ale strzelił wysoko na bramką.
* Po 15 minutach mecz się wyrównał. Goście próbują różnych rozwiązań, by pokonac widzewiaków
* W 19 min świetna akcja z kontrataku Dżalamidze. Podawał prostopadle do Sernasa między dwoma obrońcami. Bez efektu.
* W 20 min znów Dżalamidze. Świetny strzał z dystansu, ale nad bramką.
* 22 min. Podanie Panki do Nakoulmy, ten strzela w boczną siatkę.
* 23 min. Znakomitą sytuację miał Chomiuk. Chwilę póżniej Telichowski. Mecz rozgrywany w szybkim tempie, akcja za akcję.
* 25 min. Piłkę podrzutem do Nakoulmy podaje Dżalamidze, ale znów bez efektu.
* 27 min. Środkiem atakuje Tymiński. Nic z tej akcji jednak nie wyszło.
* 28 min. rzut rożny dla Polonii.
* 30 min. rzut karny dla Widzewa! Faulowany Nakoulma!
* 31 min. Poszkodowany sam wymierza karę. 1:0 dla Widzewa!
* 37 min. Od kilku minut piłkarze walczą głównie w środku boiska.
* W 39 min rzut wolny dla Polonii. Bez efektu.
* 41 min. Rzut wolny dla Widzewa z ok. 27 metrów. Strzela Dudu w ręce bramkarza Polonii.
* 42 min. Panka znoszony na noszach z boiska.
* 44 min. Radzewicz z rzutu rożnego. Tymiński strzela płasko z dystansu. Na boisko wraca Panka. Sędzia dolicza minutę do czasu gry.
* 45 min. Znów walka o piłkę w środku boiska.
* 46 min. Wolny dla Polonii. Madera wybija piłkę głową. Sędzia kończy 1 połowę.

Marcin Węglewski, asystent trenera Michniewicza, tuż po gwizdku sędziego rozmawiał z Bruno Pinheiro. Wszystko wskazuje na to, że zagra on w 2 połowie.

* Rozpoczęła się druga połowa. Zmiana w drużynie Polonii: na boisku pojawił się Kobylik (za Tymińskiego).
* W 47 min bardzo niecelnie strzelał Sernas. Napastnik gra słabo.
* 49 min. Świetny strzał Podstawka, broni Mielcarz. Był jednak spalony.
* 54 min. Żółta kartka dla Dudu za symulowanie faulu.
* 59 min. Niezła akcja Panki i Dżalamidze.
* 61 min. Rzut wolny dla Widzewa. Dudu strzela, piłka spada na siatkę nad poprzeczką.
* 64 min. Radzewicz wrzuca piłkę w pole karne. Bez efektu.
* 65 min. Zmiana w Widzewie. Ostrowski za Nakoulmę.
* 65 min. Gol Dudu z rzutu wolnego!
* 68 min. Zmiana w Polonii. Matusiak za Podstawka.
* 71 min. Zmiana w Widzewie. Grzelczak za Dżalamidze.
* 72 min. Rzut rożny dla Polonii. Płaski strzał Radzewicza broni Mielcarz.
* 73 min. Zmiana w Polonii. Bażik za Chomiuka.
* 75 min. Gol dla Polonii! Kobylik trafia w zamieszaniu pod bramką widzewiaków po rzucie wolnym.
* 77 min. Groźna akcja Polonii, ale bez efektu.
* 78 min. Killar w dziecinny sposób odbiera piłkę Sernasowi. Napastnik Widzewa gra beznadziejnie.
* 80 min. Rzut rożny dla Polonii. Strzela Kobylik.
* 83 min. Fatalny strzał Budki 14 metrów od bramki, wysoko nad poprzeczką.
* 84 min. Znów fatalnie strzela Budka.
* 86 min. Kontraatakt Widzewa. Strzela Sernas w nogi bramkarza Polonii.
* 87 min. Znów Sernas i znów w bramkarza! Po tej akcji zastępuje go Oziębała.
* 89 min. Walka w środku boiska. Faulowany Madera. Sędzia dolicza 3 minuty do czasu gry.
* 91 min. Grożnie pod bramką Widzewa!
* 93 min. Kontraatak Widzewa, ale bez efektu.
* 93 min. Oziębała na 3:1! Znów kontra, widzewiak sam na sam z bramkarzem Polonii, strzela w słupek i dobija do siatki. Gol!
* 94 min. Sędzia kończy mecz. Widzew wygrywa z Polonią!