Widzew wygrał na inaugurację ze Świtem 2:0

(TJ) (bart)
Widzew Świt na żywo
Widzew Świt na żywo Łukasz Kasprzak
Widzew grał dziś ze Świtem w swoim pierwszym meczu po awansie do III ligi. Łodzianie zasłużenie wygrali 2:0 po bramkach Daniela Mąki. Obie padły w II połowie meczu. Pierwsza część meczu nieco słabsza, trochę nerwowa, szczególnie na początku. W II połowie Widzew zagrał bardzo dobre zawody i pewnie wygrał!

WIDZEW ŚWIT NA ŻYWO

RIO 2016 SIATKÓWKA POLSKA EGIPT NA ŻYWO

93' KONIEC MECZU WIDZEW WYGRAŁ 2:0!
89' Arbiter dolicza 3 minuty.
87' zmiana w Widzewie. Schodzi Budka, wchodzi Patryk Nouri.
86' Teraz było niebezpiecznie, piłka zatańczyła na polu karnym Widzewa, ale na szczęście strzał piłkarza gości był fatalny.
84' Widzew gra bardzo mądrze w końcówce tego meczu. Nie pozwala na wiele gościom. Piłkarz z Łodzi kontrolują sytuację.
82' Kamil Tlaga opuszcza boisko, wchodzi Kamil Bartos
81' Widzew gra teraz spokojnie, pewnie, piłkarze szanują piłkę.
79' Wynik bez zmian. Widzew prowadzi 2:0/
Zmiana w Świcie wymuszona kontuzją.
77' Ależ świetną okazję miał Mateusz Michalski. Po doskonałym podaniu Budki i błędzie obrońcy, niewiele brakowało, by Michalski skierował piłkę do siatki.
76' Zmiana w Widzewie. Burski schodzi Kamil Sawiło pojawia się na murawie.
73' Widzew wciąż prowadzi 2:0 i kontroluje przebieg gry.
72' Teraz było groźnie, strzał z dystansu i piękna parada bramkarza Widzewa.
70' Świt próbuje, ale jego zawodnicy nie mają pomysłu na przełamanie widzewskiej obrony.
69' Widzew atakuje po lewej stronie. Widzewiacy grają spokojnie, kontrolują przebieg spotkania.
68' Rzut rożny dla Świtu, ale kontrują Widzewiacy. FAUL na Widzewiaku.
66' Zmiana w Widzewie. Wchodzi Mateusz Michalski, schodzi Mariusz Zawodziński.
64' Teraz Świt zaatakował, udało się piłkarzom dośrodkować, ale obrońcy Widzewa na posterunku.
Rzut rożny dla Widzewa. Piłka ląduje za bramką gości.
62' Widzew nie odpuszcza, Widzew w natarciu!
Widzew Świt 2:0!
Dobra akcja łodzian świetne podanie do Daniela Mąki, ten wbiegł w pole karne, zwiódł bramkarza i płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce.

60' GOOOOLLLLLLLL DLA WIDZEWA. BRAMKĘ ZNÓW STRZELA DANIEL MĄKA.

59' Walka w środku boiska. I teraz
Świt próbuje atakować. Na szczęście niewiele z tego wychodzi.
57' Dośrodkowanie w pole karne Widzewiaka, ale bramkarz gości wychodzi na przedpole i łapie futbolówkę.
55' Widzew teraz kontroluje grę.
51'Gra toczy się teraz w środku boiska.
WIDZEW 1 ŚWIT 0
Znów piłka odbiła się od słupka (w pierwszej połowie był 3 słupki Widzewa). ale tym razem wpadła do bramki!
49' GOOOOOLLLLLLLLLLLLL dla WIDZEWA. DANIEL MĄKA GŁOWĄ STRZELA BRAMKĘ DLA WIDZEWA
Faul na Widzewiaku. Żółta kartka dla zawodnika Świtu.
48' Strzał głową Marcina Kozłowskiego, ale bramkarz Widzewa na posterunku.
Rzut rożny dla Świtu. Nic z niego nie wyszło. Choć chwilę później goście zabrali piłkę Widzewiakom i groźnie zaatakowali.
46' Zaczęli goście, ale Widzew przejął piłkę. Atakujemy.
Piłkarze już na boisku. Za moment początek II części meczu

WIDZEW ŚWIT do przerwy 0:0.

Zapraszamy na II połowę meczu.
45' Akcja Widzewa, ale przerwana przez obrońców.
44' Świt zaczyna atak pozycyjny. Za chwilę sędzia odgwiżdże koniec pierwszej połowy meczu.
42' Nakładka. Rzut wolny dla Świtu. Środek boiska.
39' Dobra akcja Świtu, strzał z około 25 metrów, płaski po ziemi, ale bramkarz łodzian łapie piłkę.
Była okazja dla Widzewa, ale Burski znalazł się na pozycji spalonej. Szkoda.
37' Widzew cofnięty, Świt w natarciu.
Widzew radzi sobie w obronie. Ale teraz akcja Świtu, zejście do środka i strzał w długi róg. Na szczęście bramkarz Widzewa na posterunku. Wybija piłkę w pole.
34' Teraz Świt. Najpierw lewą stroną, teraz prawą stroną próbują piłkarze gości. Aut dla Świtu na wyokości pola karnego Widzewa.
32' Dobra akcja Widzewa, przerzut na prawo, dośrodkowanie, ale w polu karnym... nie było żadnego Widzewiaka.
30' Rzut rożny dla Widzewa, szkoda, że niedokładnie wykonany.
Gra w środku boiska.
28' Mąka silnie, płasko, ale wprost w ręce golkipera gości.
Przewrócony Burski i żółta kartka dla Kamińskiegorzut wolny dla Widzewa.
26' Widzew od bramki. Atak pozycyjny.
Widzew gra cofnięty na około 60 metrze i czeka na błąd piłkarzy Świtu.
24' Kontra Widzewa, Tlaga ładnie pociągnął po prawym skrzydle, dośrodkował, ale tu obrońcy nie dali się zaskoczyć.
20' Gra w środkowej części boiska. Rzut z autu dla Świtu.
Strzał Czaplarskiego - niestety niecelny...
18' Faul na Widzewiaku. Około 25 metrów od bramki.
16' Rzut rożny dla Świtu. Błąd Widzewiaka i napastnik Świtu strzelił na bramkę, na szczęście Michał Choroś na posterunku.

Widzew Świt wciąż 0:0

A teraz bomba Tlagi! Niewiele brakowało, by piłka zatrzepotała w siatce.
14' TRZECI SŁUPEK - niewiarygodne. 3 minuty i trzy słupki po strzałach Widzewiaków.
I znów słupek po strzale Widzewiaka! Sporo szczęścia mają goście.
11' ALEŻ SYTUACJA WIDZEWA. MARIUSZ ZAWODZIŃSKI STRZELIŁ w słupek. Szkoda. Bramkarz tylko patrzył na piłkę.
10' Teraz faul na Widzewiaku. Gramy jednak do tyłu.
WIDZEW ŚWIT 0:0
Faul na Dawidzie Jabłonskim i Bartłomiej Gromek ujrzał żółtą kartkę.
9' Świt kontratakuje, obrońcy Widzewa wybijają piłkę w aut.
8' Pierwsza dobra akcja Widzewa, Budka wbiegał w pole karne, ale dostał zbyt mocne podanie i bramkarz był szybszy.
Widać, że początek meczu to spora nerwowość w poczynaniach obu drużyn.
6' Obie drużyny na razie nie prezentują widowiskowego futbolu. Sporo niecelnych podań.
Na szczęście złe dośrodkowanie, choć w zamieszaniu na 10 metrze było przez moment gorąco. Widzew wybija w pole. Teraz Świt gra w środku pola.
Teraz faul Widzewiaka. Będzie groźnie pod naszym polem karnym.
4' W odpowiedzi goście. Wrzutka na pole karne Widzewa, ale obrońcy na posterunku.
Złe dośrodkowanie, obrońcy wybijają piłkę w pole. Szkoda, bo to była szansa na groźną akcję.
2' Faul na Widzewiaku. Rzut wolny. Będzie szansa.
1' Widzew na czerwono. Widzew zaczął.

Sędziowie już wyprowadzili zawodników na murawę. Za chwilę początek meczu.

Widzew zagra w składzie: Michał Choroś - Kamil Tlaga, Michał Czaplarski, Norbert Jędrzejczyk, Bartłomiej Gromek - Przemysław Rodak, Maciej Szewczyk - Adrian Budka, Mariusz Zawodziński, Daniel Mąka - Piotr Burski

Za 8 minut początek meczu Widzew vs. Świt
Jesteśmy już na stadionie przy ul. Milionowej, gdzie za 20 minut powinno rozpocząć się spotkanie WIDZEW ŚWIT.

Puste trybuny - szkoda, że pierwszy mecz piłkarze Widzewa będą grali bez wsparcia publiczności.

Sytuacja jest równie klarowna, co trudna – celem drużyny prowadzonej przez młodego trenera Marcina Płuskę jest kolejny awans. Tym razem do drugiej ligi. Poprzeczka została więc ustawiona wysoko. Jasno deklarują to zarówno włodarze Widzewa, jak i sami zawodnicy.

To nakłada więc na zespół sporą presję. Ale taki już piłkarze mają zawód, iż muszą sobie z nią poradzić. Zwłaszcza, że akurat w Łodzi mają świetne warunki (biorąc po uwagę realia, panujące w tej klasie rozgrywkowej).

Na dwa dni przed inauguracją cała, licząca 28. graczy, kadra Widzewa została oficjalnie uprawionona do gry. Jak widać, Płuska ma w kim wybierać. Wprawdzie kilku zawodników narzeka jeszcze na urazy, ale to nie powinno przeszkodzić szkoleniowcowi w podjęciu trafnych decyzji kadrowych.

Atutem Widzewa powinien być doping blisko dwóch tysięcy kibiców. Jednak tym razem łodzianie muszą sobie radzić bez udziału publiczności (obejrzą je jedynie media i służby porządkowe). To efekt decyzji wojewody łódzkiego Zbigniewa Raua, będącej efektem wydarzeń, które miały miejsce w trakcie ostatniego meczu w minionym sezonie między Widzewem a Mechanikiem Radomsko. Wprawdzie działacze najszybciej, jak to było możliwe, złożyli odwołanie od tej decyzji (do Ministerstwa Spraw Węwnętrznych i Administracji), ale nie zostało ono jeszcze rozpatrzone.

Przed tygodniem, jako pierwsi rozpoczęli rywalizację sezonu 2016/2017 piłkarze trzeciej grupy III ligi (okręgi: śląski, opolski, dolnośląski i lubuski). Ciekawe, że pierwszym liderem został beniaminek, Unia Turza Śląska, która pokonała Ślęzę Wrocław 3:0. Nic więc, tylko pójść w jej ślady (Widzew też jest beniaminkiem).

W piątkowy wieczór, punktualnie o 19.10, w amfiteatrze Parku Baden-Powella rozpoczęła się prezentacja drużyny Widzewa przed startem sezonu. Podczas tej uroczystości zaprezentowano nowe stroje, w których będą występować łodzianie. – Zrealizowaliśmy cele, zakładane przed poprzednim sezonem, mamy pierwszy, wymarzony awans. Liczymy, że ta drużyna będzie jeszcze lepsza. Wierzymy w trenera, w piłkarzy oraz w was, kibiców. Prosimy, byście nas wspierali i tworzyli gorącą atmosferę na trybunach, to na pewno bardzo nam pomoże – stwierdził prezes klubu Marcin Ferdzyn.

Oficjalnie przedstawiono także dwóch nowych sponsorów Widzewa. Mowa o firmie LVbet (polski rynek bukmacherski) oraz o firmie Viessmann (systemy grzewcze, przemysłowe i chłodnicze).