Widzew - Wisła Płock 0:1. Nieudana próba generalna [zdjęcia]

Piłkarze Widzewa w ostatnim sparingu przed inauguracją nowego sezonu ekstraklasy przegrał 0:1 z beniaminkiem I ligi, Wisłą Płock. W próbie generalnej nowa druzyna wypadła bardzo blado.

To był bez wątpienia najważniejszy sparing łodzian przed startem ligi. Świadczy o tym skład, w jakim spotkanie z Wisłą Płock rozpoczęli łodzianie. W jedenastce znalazło się tylko czterech zawodników którzy nie mają jeszcze kontraktów z łódzką drużyną. Chodzi o środkowego obrońcę z Ghany - Godwina Antwi Birago, Ormianina Lewona Hajrapetian, Tomasz Kowalskiego i łotewskiego napastnika - Eduards Visnjakovs, którzy prawdopodobnie zostaną piłkarzami Widzewa.

Na razie jednak trudno o optymizm. Na tydzień przed spotkaniem z Legią, widzewiacy spisali się kiepsko. Gola stracili w 27 minucie, po główce z bliska Łukasza Sekulskiego, który wcześniej był sprawdzany przez trenera Radosława Mroczkowskiego. Przed przerwą gospodarze stworzyli zaledwie jedną sytuację bramkową. Po podaniu Visnakovsa z pola karnego uderzał Marcin Kaczmarek (nad poprzeczką).

W drugiej połowie wydarzeniem był powrót do składu Thomasa Phibela. Po przerwie gra łodzian wyglądała już trochę lepiej i zasłużyli przynajmniej na jednego gola. W 74 min pięknym strzałem popisał się Visnakovs. Potężne uderzenie Łotysza obronił jednak bramkarz Wisły. Rosły napastnik kolejną okazję zmarnował 10 min przed końcem meczu, kiedy nie trafił w bramkę. Ładnie uderzał też Łukasz Staroń.

Widzew - Wisła Płock 0:1 (0:1)
0:1 - Sekukulsi (27).
Widzew: Mielcarz - Płotka (62, Bartkowski), Antwi, Mroziński, Hajrapetian (75, Kowalski) - Okachi, Kasprzak (70, Staroń), Kowalski (46 Phibel), Alex (70, Kwiek), Kaczmarek (58, Rybicki) - Visnakovs.