Widzew - Wisła 2:1. Łodzianie wciąż walczą o ekstraklasę! [FILM]

W przedostatniej kolejce rundy zasadniczej i w ósmym meczu w tym roku piłkarzom Widzewa wreszcie udało się wygrać. Przed własną publicznością łodzianie pokonali 2:1 trzecią w tabeli Wisłę. Dzięki zwycięstwu po emocjonującym i dobrym meczu przedłużyli nadzieje na pozostanie w ekstraklasie!

Dla zajmujących ostatnie miejsce w tabeli łodzian to była już przedostatnia szansa na poprawienie swojego dorobku przed zakończeniem sezonu zasadniczego i podzieleniem punktów na pól.

Widzew pokonał Wisłę Kraków. 5 miesięcy czekali na tę wygraną- FILM

Co prawda do Łodzi przyjechała trzecia w tabeli Wisła, ale już przed tygodniem w starciu z Cracovią (1:1) widzewiacy pokazali, że jeszcze nie złożyli broni w walce o pozostanie w ekstraklasie.

Lepszą niż w pierwszych meczach formę potwierdzili już w 6 min spotkania, kiedy po ładnej akcji Marcina Kikuta i podaniu Bartłomieja Kasprzaka, piłkę w bramce krakowskiej drużyny umieścił Mariusz Rybicki. Później łodzianie stworzyli jeszcze kilka akcji, a rywale groźnie kontrowali. Prowadzenie Widzewa do przerwy było jednak zasłużone, mecz mógł się podobać. Jeszcze większe emocje były jednak w drugiej połowie.

Na początku drugiej połowy łodzianie oddali inicjatywę gościom. W 57 min wykorzystał to zostawiony bez opieki w polu karny Łukasz Garguła, który po zagraniu Łukasza Burligi, pokonał wychodzącego z bramki Patryka Wolańskiego. Kilka minut później Garguła mógł wyprowadzić Wisłę na prowadzenie, a chwilę po niewykorzystanej sytuacji z gola cieszyli się kibice Widzewa. W 66 min spotkania dokładnej centry Piotra Mrozińskiego nie zmarnował Mateusz Cetnarski, który głową pokonał Michała Miśkiewicza.

Do ostatniego gwizdka arbitra sporo jeszcze działo się na boisku. Mecz do końca toczony był w szybkim tempie, a widzewiacy do końca walczyli o trzy bardzo cenne punkty.

Dzięki pierwszemu zwycięstwu w tym roku, Widzew do pierwszego bezpiecznego miejsca w tabeli traci 7 punktów. To można jeszcze odrobić!

Widzew Łódź - Wisła Kraków 2:1 (1:0)
1:0 - Rybicki (6), 1:1 - Garguła (57), 2:1 - Cetnarski (66).
Widzew: Wolański - Stępiński, Nowak, Augustyniak, Kikut - Rybicki (60, Bruno), Kasprzak (90, Batrović), Mroziński (70, Okachi), Cetnarski, Kaczmarek - E. Visnakovs.
Wisła: Miśkiewicz - Burliga, Bunoza, Głowacki, Nalepa (56, Piotr Brożek) - Chrapek (46, Sarki), Uryga (46, Guerrier), Stjepanović, Stilić, Garguła - Paweł Brożek.