Widzew - Stomil 2:0. Łodzianie wrócili na zwycięską ścieżkę

Piłkarze Widzew w spotkaniu piątej kolejki pierwszej ligi pokonali 2:0 Stomil Olsztyn. Łodzianie utrzymali trzecią pozycję w tabeli. Spotkanie na stadionie przy al. Piłsudskiego oglądało 15 207 kibiców.

Łodzianie zasłużenie wygrali ten mecz. Mieli więcej z gry i stworzyli więcej strzeleckich sytuacji. Szkoleniowiec łodzian dokonał w wyjściowym składzie trzech zmian. Mejsce w jedenastce stracił Paweł Tomczyk, w ataku zastąpił go Bartosz Guzdek. Miejsce kontuzjowanego Dominika Kuna zajął Karol Danielak, a Radosława Gołębiowskiego zmienił Fabio Nunesa.

Widzew mógł prowadzić już w 6 minucie. Letniowski świetnia zagrał do Guzdka, a ten był sam na sam z Bąkowskim, jednak bramkarz gości w ostatniej chwili interweniował.
W 26 minucie Stępiński precyzyjnie zagrał do Nunesa, który najpierw wygrał pojedynek z Ciechanowskim, a następnie położył bramkarza Stomilu i strzelił po długim roku do bramki. To pierwszy gol Portugalczyka dla drużyny z al. Piłsudskiego.
W 43 minucie olsztynianie byli bliscy wyrównania, Fundambu trafił w spojenie słupka z poprzeczką.

W 56 minucie Karol Żwir ( Stomil) został ukarany czerwoną kartką za faul taktyczny.
Łodzianie udokumentowali swoją przewagę w 67 minucie. Nunes dokładnie dośrodkował, a Stępiński głową pokonał bramkarza Stomilu.

Dziś Widzew obchodził 25-lecie meczu z Broendby, a na trybunach pojawili się byli piłkarze tamtej drużyny m.in. Marcin Zając i Piotr Szarpak.
Widzew - Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)
1:0 - Fabio Nunes (26)
2:0 - Stępiński (67)

Widzew: Jakub Wrąbel - Patryk Stępiński, Tomasz Dejewski, Krystian Nowak - Paweł Zieliński (46, Daniel Tanżyna), Marek Hanousek, Abdul Aziz Tetteh (23, Mateusz Michalski), Karol Danielak (68, Patryk Mucha), Juliusz Letniowski (80, Paweł Tomczyk), Fábio Nunes - Bartosz Guzdek (80, Kacper Karasek).

Stomil: Krzysztof Bąkowski - Damian Ciechanowski (74, Filip Szabaciuk), Rafał Remisz, Jonathan Simba Bwanga, Jonatan Straus, Łukasz Moneta (82, Hubert Szramka) - Merveille Fundambu (61, Shun Shibata), Karol Żwir, Wojciech Reiman, Patryk Mikita (73, Patryk Zych) - Szymon Lewicki.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0