Widzew - Rubin II Kazań 1:2. Porażka w pierwszym letnim sparingu

(bap)
Paweł Łacheta
Piłkarze Widzewa rozegrali pierwszy mecz w trakcie przygotowań do występów w I lidze. Na stadionie przy al. Piłsudskiego przegrali 1:2 z rezerwami Rubina Kazań.

Do Łodzi przejechała głównie młodzież rosyjskiej drużyny oraz zawodnicy, którzy są zapleczem pierwszej kadry.

Przed przerwą lepszą drużyną był Widzew, ale w 17 min Patryka Wolańskiego pokonał Rusłan Galiakberov. W ataku łódzkiego zespołu wyróżniał się testowany przez sztab szkoleniowy Mateusz Broź. Łodzianie doprowadzili do remisu w drugiej połowie. W 63 min po podaniu głową Rafała Augustyniaka piłkę do siatki skierował Adrian Pietrowski, który ponownie stara się o angaż w Widzewie. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, po rzucie wolnym drugiego gola dla Rubina zdobył Marko Livaja.

W sobotę w kolejnym sparingu Widzewa zmierzy się w Gutowie Małym z Jagiellonią Białystok.