Widzew – Olimpia 2:0. Więcej optymizmu przed startem ligi!

Veljko Batrović przypieczętował zwycięstwo Widzewa w sparingu z Olimpią Grudziądz. Paweł Łacheta
Za dwa tygodnie piłkarze Widzewa rozpoczną zmagania w I lidze i wygląda na to, że ich forma jest coraz lepsza. W przedostatnim meczu sparingowym podopieczni trenera Wojciecha Stawowego po bardzo dobrym meczu pokonali 2:0 w Gutowie Małym Olimpię Grudziądz.

Kibice Widzewa z większym optymizmem mogą oczekiwać pierwszego wiosennego meczu w lidze. Po słabszym występie przed tygodniem (0:2 z Pogonią Siedlce), dziś pokonali czwartą drużynę I ligi i nie było to zwycięstwo przypadkowe.

W pierwszej połowie, a szczególnie w jej drugiej części inicjatywa należała do widzewiaków. Bramkarza Olimpii próbowali pokonać m.in. Mariusz Rybicki oraz Rok Straus, ale udało się to Davidowi Kwiekowi. Pomocnik Widzewa zdobył gola w 28 minucie po bardzo ładnej akcji. Bramka dodała pewności łodzianom, którzy znacznie dłużej utrzymywali się przy piłce, a rywale rzadko zagrażali ich bramce.

Na początku drugiej połowy trener Stawowy zmienił większość zawodników. Dalej jednak to Widzew przeprowadzał groźniejsze akcje i właściwie gra toczyła się pod dyktando łodzian.

Blisko podwyższenia prowadzenia był m.in. Liridon Osmanaj, który trafił w słupek, a sytuacji sam na sam z bramkarzem po indywidualnej akcji nie wykorzystał Mateusz Janiec.

Wreszcie po kolejnej składnej akcji drugiego gola dla Widzewa zdobył Veljko Batrović. Duży udział przy golu miał najlepszy w drugiej połowie Janiec.

Za tydzień w ostatnim sparingu przed startem wiosennej części rozgrywek I ligi Widzew zmierzy się z trzecioligowym Pelikanem Łowicz.

Widzew – Olimpia Grudziądz 2:0 (1:0)
1:0 – Kwiek (28), 2:0 – Batrović (75).
Widzew: Krakowiak (46, Perdijić) – Kimura, Kasperkiewicz (46, Injac), Mroziński, Brodziński – Nishi (46, Warchoł, 56, Warchoł), Zgarda (46, Kasprzak), Straus (46, Rozwandowicz), Bernhardt (46, Janiec) – Kwiek (46, Batrovic), Rybicki (46, Osmanaj).