Widzew Odra Opole na żywo. Wynik Widzewa online. Ostatni mecz łodzian. Czy będzie zwycięstwo?

Tomasz Jabłoński
Widzew Odra Opole na żywo. Dziś piłkarze Widzewa Łódź rozpoczną na stadionie przy al. Piłsudskiego swój ostatni mecz w sezonie 2020/2021. Rywalem łodzian będzie Odra Opole. Zapraszamy na relację na żywo z tego meczu.

Widzew Odra Opole na żywo

Wynik meczu Widzew Odra 2:1

Widzew na pożegnanie z kibicami wygrał z Odrą Opole. Widzewiacy dobrze zaczęli (gol Dominika Kuna w 2 minucie) i dobrze skończyli (gol Pawła Tomczyka w 87 minucie). Wygrana na otarcie łez. Stracony został ten sezon. Wierzymy, że następny będzie lepszy i zostanie zakończony awansem do ekstraklasy. Widzew będzie walczyć już bez Marcina Robaka. Teraz czekamy na ogłoszenie nowego inwestora.
Koniec meczu
90+4 min. Tomczyk w ostatniej chwili zatrzymany przez rywala
90+2 min. Dobre wyjście Reszki i pewny chwyt bramkarza Widzewa
90 min. Sędzia przedłużył mecz o 4 minuty
88 min. Owczarek za Stępińskiego
Tomczyk przerzucił piłkę nad bramkarzem i głową dobił piłkę do siatki. Asystował Reszka i Czubak, który sprytnie zagrał głową. Tomczyk strzelił gola niczym Lato w meczu z Holandią w 1975 roku
87 min. Gol dla Widzewa
86 min. Kibice Widzewa kończą sezon w dobrej formie - wciąż dopingują swoją drużynę
85 min. Znów zmiana w Odrze: Klimek
84 min. Tomczyk przewrócił się w polu karnym Odry. Będzie róg
83 min. Odra zaatakowała, Możdżeń wybił piłkę
82 min. Zmiana w Odrze. Surzyn za Niziołka
80 min. Poczobut poturlał piłkę w kierunku bramki Odry
79 min. Wreszcie groźniej zaatakował Czubak, ale nie dał rady, nie sięgnął piłki głową
78 min. Jak na mundialu podczas meczu Polski z Japonią. Widzew i Odra grają wszerz boiska
76 min. Wspaniałomyślna postawa piłkarzy - nie chcą zrobić krzywdy rywalowi
75 min. Ostatni kwadrans tego nieudanego sezonu
72 min. Zmiana w Widzewie. Tomczyk za Kuna
71 min. Tempo meczu spada, mało sytuacji podbramkowych
66 min. Mikinić został zablokowany
65 min. Czubak zgrywa do Caique, ale Brazylijczyk nie trafia do bramki
65 min. Korner dla widzewiaków
62 min. W miejsce Robaka wchodzi Czubak. Poczobut ukarany żółtą kartką
Tak, jest zmiana Marcina Robaka. Widzewiacy tworzą szpaler dla króla. Brawa i kwiaty dla Marcina. Ma łzy w oczach. Kibice skandują jego nazwisko
61 min. Zmiana w Odrze Czapliński za Żaka
60 min. Robak pokazuje, że był popchnięty w polu karnym. Sędzia nie podyktował karnego
60 min. Czy zejdzie zaraz Marcin Robak? Takie ma być pożegnanie króla strzelców
58 min. Spiker podał liczbę widzów na stadionie Widzewa - 4.154
57 min. Faul Poczobuta
55 min. Samiec-Talar strzela w środek bramki, Sapielak znów nie popełnia błędu
53 min. Robak strzelił, jednak Sapielak broni
52 min. Możdżeń strzelił z dobrej pozycji, ale piłkę zablokowali obrońcy
50 min. Kun faulował rywala, sędzia oszczędził łodzianina
49 min. Reszka łapie piłkę
48 min. Faulowany Kun, żółta kartka dla Kostrzyckiego
46 min. Kun strzelał z półwoleja, piłka o centymetry minęła bramkę Odry
46 min. Dwie zmiany w Widzewie. Reszka w bramce za Kudrjavcevsa, Samiec-Talar za Kmitę. W Odrze bez zmian
Początek drugiej połowy
Koniec pierwszej połowy.
45 min. Po rogu strzelał Możdżeń - wprost w obrońcę
45+2 min. Groźny strzał Kuna, Sapielak broni wspaniale
45+2 min. Piłka trafiła do Żaka, ale ten na spalonym
45+1 min. Sędzia doliczył dwie minuty
44 min. Mikinić sam na sam z bramkarzem Widzewa. Piłkarz Odry z ostrego kąta trafił w słupek
43 min. Kudrjavcevs broni groźny strzał sam na sam Żak
42 min. Caique wybija piłkę na róg
40 min. Robak walczył jak lew z trzema obrońcami Odry, ale zabrakło niewiele, by minąć wszystkich rywali
38 min. Po doskonałym podaniu Hanouska, Robak był w sytuacji sam na sam, ale broni Sapielak, który dobrze wyszedł z bramki
37 min. Bardzo niecelny strzał Mikinicia
36 min. Faul Kuna i wolny dla Odry
34 min. Słaby strzał Kuna, piłkę łapie bramkarz Odry
31 min. Bramkarz Odry wybija piłkę po strzale Robaka
30 min. Kun prostopadle do Robaka, ale król strzelców uprzedzony przez rywali
29 min. Sędzia słownie upomina Poczobuta
28 min. Po rogu Widzewa piłkarze Odry ruszają z kontrą
26 min. Kontra opolan. Bramkarz Widzewa broni w sytuacji sam na sam, a ponadto zawodnik Odry był na spalonym
Seria błędów łodzian. Fatalne wyprowadzenie piłki przez bramkarza Widzewa. Za krótko podał do Stępińskiego. Piłkę przejął Nowak i oddał płaski i celny strzał z 13 metrów. Zaskoczony został Kudrjavcevs
24 min. Gol dla Odry
20 min. Żółta kartka dla Kmity za faul
19 min. Po akcji Gacha bramkarz Odry łapie piłkę
18 min. Caique wybija piłkę na aut
16 min. Winiarczyk opuszcza boisko, ale będzie mógł kontynuować grę
15 min. Na boisku leży sfaulowany piłkarz Odry
14 min.Robak próbował zainicjować atak, został zatrzymany. To ostatni mecz Robaka w drużynie Widzewa
11 min. Aktywnie grają Kun i Kmita. Po ich akcji strzelał Robak, ale obrońcy zablokowali piłkę
9 min. Kun z kilku metrów pudłuje
9 min. Doskonała akcja Robaka, wyłożenie piłki, ale sytuacja zmarnowana przez Możdżenia
8 min. Podanie Możdżenia nie dotarło do kolegów
6 min. Pierwsza interwencja Kudrjavcevsa. Bramkarz Widzewa pewnie łapie piłkę
4 min. Wolny dla Widzewa
Kacper Gach zagrał z lewej przed bramkę, a tam niepilnowany Dominik Kun wślizgiem dopełnił formalności
2 min. GOL dla Widzewa
1 min. Pierwszy gwizdek sędziego. Gramy o wygraną na pożegnanie kibiców

12:35. Bohaterowie meczu wykopują jubileuszowe piłki w trybuny.

12:35. Na środek boiska wyszli zaproszeni goście - zasłużeni piłkarze wielkiego Widzewa i członkowie ich rodzin. Pozdrawiają kibiców

Godz. 12.30: Przy okazji meczu obchodzony jest także jubileusz 40-lecia pierwszego mistrzostwa Polski Widzewa. Odbywa się spotkanie byłych piłkarzy, trenerów i pracowników klubu z tamtego sezonu i uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy, a na zewnętrznej stronie trybuny D pojawiły się wielkie banery z wizerunkami trenera Jacka Machcińskiego oraz jego mistrzowskiej drużyny. Ponadto kibice mogą nabyć specjalne pamiątki dedykowane temu wydarzeniu. Są to pamiątkowe kubki, odznaki, szaliki, koszulki oraz specjalny, jubileuszowy program meczowy.

Znamy już składy, w których Widzew Łódź i Odra Opole rozpoczną spotkanie. Gra Marcin Robak.
Widzew Łódź: Vjaceslavs Kudrjavcevs (98) - Patryk Stępiński (95), Michał Grudniewski (2), Caique (5), Kacper Gach (20), Jakub Kmita (37, M), Bartłomiej Poczobut (16), Marek Hanousek (25), Mateusz Możdżeń (30), Dominik Kun (22), Marcin Robak (9, K).

Odra Opole: Błażej Sapielak (90, M) - Rafał Niziołek (5, K), Tomas Mikinic (9), Konrad Kostrzycki (15), Łukasz Winiarczyk (18), Adam Żak (20), Szymon Drewniak (25), Maciej Wróbel (32, M), Miłosz Trojak (66), Kacper Tabiś (80, M), Konrad Nowak (94).

Rezerwowi Widzewa: Miłosz Mleczko (1), Konrad Reszka (69), Karol Czubak (68, M), Dawid Owczarek (31, M), Łukasz Kosakiewicz (23), Piotr Samiec-Talar (97, M), Paweł Tomczyk (8).
Rezerwowi Odry: Kacper Rosa (23), Dawid Czapliński (11), Michał Surzyn (17, M), Marcel Sluga (41, M), Antoni Klimek (47, M).