Widzew. O godz. 11 sparing z Polonią. Zdolna młodzież atakuje!

Dziś miły przerywnik podczas zgrupowania w Uniejowie.

O godz. 11 piłkarze Widzewa rozpoczną drugi mecz sparingowy w tym roku. Zmierzą się z Polonią Warszawa. W pierwszych grach kontrolnych rywalami obu drużyn były zespoły z Radomia. Widzew pokonał Broń tylko 3:0 (a mogło być nawet 10:0), a Polonia przegrała z Radomiakiem 0:2.
Tym razem łódzka defensywa nie powinna się nudzić, jak to było na Łodziance podczas meczu z Bronią, bo mocnym punktem teamu rywali jest najskuteczniejszy piłkarz pierwszej grupy III ligi Krystian Pieczara, który do tej pory strzelił 19 bramek.
W łódzkich barwach zobaczymy testowanego 24letniego obrońcę Legii Łukasza Turzynieckiego, który nie grał przez ostatnie pół roku (zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i po operacji przechodził rehabilitację). W ataku zagrać powinien Rafał Wolsztyński. Nowy wartościowy stoper GKS Tychy Daniel Tanżyna widzewiakiem ma być od 1 lipca.
Liczymy na potwierdzenie dobrej formy, jaką w pierwszym sparingu zaprezentowali młodzi piłkarze łódzkiego klubu. Do przerwy pojedynku z Bronią bardzo dobrze, jak na pierwsze meczowe spotkanie obu piłkarzy, współpracowali ze sobą Dario Kristo i Adam Radwański. Mocny, kreatywny młodzieżowiec, który ma zadatki na to, żeby być bohaterem ligowych meczów, to po prostu skarb!
W 54 minucie sparingu z Bronią Marcin Pieńkowski przeprowadził akcję, po której ręce same składały się do oklasków. Co do milimetra dośrodkował piłkę z prawej strony boiska w pole karne, a tam filmową główką popisał się Kacper Falon, zdobywając efektownego gola. Pieńkowski wierzy, że odzyska zaufanie trenera Radosława Mroczkowskiego.