Widzew. Nikt nie pali się do bronienia łódzkich barw

pasZaktualizowano 
Widzew wyjątkowo skutecznie rozmienia swoją sławę na dobra. T

o nie jest futbolowa mekka, do której ciągną dobrzy piłkarze. Przeciwnie, brakuje chętnych do walki na II–ligowych boiskach w klubie z tak rozbudzonymi aspiracjami 17–tysięczną widownią i wielką presją.
Wygląda na to, że z Widzewem rozstaną się Kohei Kato i Rafał Wolsztyński, którzy bez problemu znajdą kluby grając w wyższej klasie. Władze Widzewa chcą rozwiązać kontrakty z pięcioma piłkarzami: Kacprem Falonem, Maciejem Kazimierowiczem, Marcinem Kozłowskim i Filipem Mihaljeviciem i Sebastianem Kamińskim. Oby dyrektor sportowy Łukasz Masłowski miał dobry pomysł kim ich zastąpić, choć przede wszystkim powinien zadbać o utrzymaniu stanu posiadania.

Ważną rolę w drużynie w nowym sezonie powinni spełniać Mateusz Michalski i Daniel Mąka. Michalski rozegrał w łódzkim klubie 138 meczów zdobył 34 bramki. Jest najlepszym strzelcem w czteroletniej historii reaktywowanego w 2015 roku Widzewa. Bilans Mąki – to 87 spotkań i 27 goli.
Trzydziestu dwóch piłkarzy reprezentowało barwy Widzewa w poprzednim sezonie. Tylko dwóch nie opuściło boiska ani na chwilę – to oczywiście Patryk Wolański i Sebastian Zieleniecki. Wiosną komplet minut zaliczył też Daniel Tanżyna. Oni też powinni tworzyć nowy oby lepszy Widzew. Wśród nich nie widać jednak lidera z prawdziwego zdarzenia, o umiejętnościach wykraczających pzta II ligę. Czy takiego znajdzie Masłowski, a wykreuje nowy trener?
Znamienne są słowa szkoleniowca Stali Stalowa Wola Wojciecha Fabianowskiego. – Już od pewnego czasu mówiłem, że Widzew nie awansuje. To nie była drużyna ponadprzeciętna, brakowało jej jakości, ci zawodnicy nie byli wybitni – ocenił w rozmowie z serwisem „Nowiny 24”, gdy zapytano go czy jest zaskoczony brakiem awansu łodzian.

polecane: Mistrzostwa świata Rallycross 2019 w Hell

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 95

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
d
dyzma margarynowski
2019-05-28T07:25:05 02:00, Mike:

Inne zespoły kompletują kadry, w Widzewie wakacje... Wydaje mi się, że dyrektor sportowy powinien wziąć urlop, kiedy kadra jest kompletna i wyjedzie na obóz przygotowawczy.

2019-05-28T08:10:54 02:00, Ja:

No co Ty, gramy na luzie!

2019-05-28T08:13:10 02:00, pierdzewiak z bycyny:

Gol gol róg róg

fsidzewiaki karnety kupowac

zgłoś
p
pierdzewiak z bycyny
2019-05-28T07:25:05 02:00, Mike:

Inne zespoły kompletują kadry, w Widzewie wakacje... Wydaje mi się, że dyrektor sportowy powinien wziąć urlop, kiedy kadra jest kompletna i wyjedzie na obóz przygotowawczy.

2019-05-28T08:10:54 02:00, Ja:

No co Ty, gramy na luzie!

Gol gol róg róg

zgłoś
J
Ja
2019-05-28T07:25:05 02:00, Mike:

Inne zespoły kompletują kadry, w Widzewie wakacje... Wydaje mi się, że dyrektor sportowy powinien wziąć urlop, kiedy kadra jest kompletna i wyjedzie na obóz przygotowawczy.

No co Ty, gramy na luzie!

zgłoś
M
Mike

Inne zespoły kompletują kadry, w Widzewie wakacje... Wydaje mi się, że dyrektor sportowy powinien wziąć urlop, kiedy kadra jest kompletna i wyjedzie na obóz przygotowawczy.

zgłoś
K
Kibic

Już dajcie sobie spokój chłopaki. Nie komentujemy problemów tego byczynskiego klubiku. Powinno nas to interesować tak samo jak los zadupia peplin. Pewne jest to że zydzew najdalej w połowie sezonu zostanie wycofany z rozgrywek. Brak kasy brak piłkarzy wiadomo jak to się skończy:)

zgłoś
???

a ten widzew to w rukby gra czy w krykieta?Przejrzalem Ekstraklase ,przejrzalem 1 lige i nie ma takiego zespolu ....

zgłoś
Ł
Łódź
2019-05-27T20:11:48 02:00, ŁKS ŁÓDŹ POLESIE:

WIDZEW kto u was rządzi? Widzew gdzie jest trener? Widzew gdzie są Piłkarze? Widzew co z karnetami? A Widzew gdzie są wasze miliony złotych? Czyżby Widzew szedł na dno? Taki klubik vel Balonik ps ,, kondon''

2019-05-27T20:15:24 02:00, Szlachta z miasta Łodzi:

Nie pisz fsidzew dużą literą

2019-05-27T20:20:15 02:00, Gość:

Wybacz masz racje

Polska telenowela reaktywacja widzewa....

widzew jest jak moda na sukces długi jak tasiemiec więc jak powstanie reanimacja odcinek 3555 tys. To nie powinno nikogo dziwić!

zgłoś
Ł
ŁKS ŁÓDŹ

Widzew w której jesteś lidze bo nie kojarzę was chyba jakieś peryferie piłki nożnej profesjonalnej i wy się dziwicie że nikt z nazwiskiem nie chce przyjsc buhaha

zgłoś
G
Gość

parchy w pis-du

zgłoś
G
Gość
2019-05-27T20:05:54 02:00, ŁKS ŁÓDŹ POLESIE:

ŁKS ŁÓDŹ POLESIE cieszą te braki transferów czuje że znów nie będzie awansu A być może Widzewek poleci jak Ruch do 3 ligi. Czego życzę kibica czerwonej wioski

2019-05-27T21:33:09 02:00, Gość:

Ulżyło Ci? Orgazmu dostałeś?

2019-05-27T22:51:03 02:00, Gość:

Ulżyć mi może kiedy stadion Widzewa bedzie stadionem Narodowym Polski u20 i zrobią muzeum komunistow

I rozwiążą ten internazionalewieśmale

zgłoś
G
Gość
2019-05-27T20:05:54 02:00, ŁKS ŁÓDŹ POLESIE:

ŁKS ŁÓDŹ POLESIE cieszą te braki transferów czuje że znów nie będzie awansu A być może Widzewek poleci jak Ruch do 3 ligi. Czego życzę kibica czerwonej wioski

2019-05-27T21:33:09 02:00, Gość:

Ulżyło Ci? Orgazmu dostałeś?

Ulżyć mi może kiedy stadion Widzewa bedzie stadionem Narodowym Polski u20 i zrobią muzeum komunistow

zgłoś
G
Gość

A Sokół Aleksandrów już mentalnie przygotowuje się do derbów

zgłoś
L
Legionista

Stulić wiejskie mordy, karnety kupować fsidzewiaki

zgłoś
P
PDW
2019-05-27T19:18:44 02:00, Andrzej P były prezes:

Lepszy ja zza krat

niż bezrobotny z olx w kratke

Andrzej P.

zgłoś
N
No nie może być, a.....

Messi,Ronaldo i Lewy jako udziałowiec !!!?????

zgłoś
Dodaj ogłoszenie