Widzew. Musieli się sporo napracować, żeby pokonać ligowego outsidera

Lider walczył z outsiderem i nie był to łatwy pojedynek. Łodzianie musieli się sporo napracować, ale ich dobre akcje zostały nagrodzone trzema golami, które przyniosły dziewiąte ligowe zwycięstwo.

Piłka nożna jest sportem pełnym niespodzianek. Słabiutkie pierwsze pół godziny nie zapowiadało emocji w końcówce pierwszej połowy. Na boisku nie było widać różnicy między pierwszym, a ostatnim zespołem tabeli, ale wreszcie lider pokazał lwi pazur.
Najpierw po asyście Kuna Montini strzelił premierowego gola dla Wdzewa, cztery minuty później dobitka Guzdka przyniosła drugą bramkę. W doliczonym czasie niepotrzebnie faulował w polu karnym Kun i rywale zdobyli kontaktową bramkę.
To zapowiadało ciekawą drugą połowę, bo szybcy i zdecydowani gracze z Jastrzębia nie zamierzali dawać za wygraną. Zaatakowali, spychając momentami łodzian do obrony, którzy musieli biegać za piłką i rywalami. Do czasu. Składna akcji i strzał pod poprzeczkę pozwolił na bezpieczne prowadzenie i kolejne zwycięstwo na swoim stadionie.
Z powodu lekkiego urazu mięśniowego poza kadrą Widzewa na mecz znalazł się Letniowski. Zastąpił go Kun. Zamiast pomocnika Delejwskiego pojawił się w wyjściowej jedenastce napastnik Montini. Bardzo się starał, często cofał po piłkę i wreszcie znalazł się w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie i zdobył głową swojego pierwszego gola.

Widzew GKS Jastrzębie 3:1 (2:1)

1:0 Montini (32, głową), 2:0 Guzdek (36), 2:1 Rumin (45+3, karny), 3:1 Danielak (66)

Widzew: Wrąbel Stępiński, Nowak, Tanżyna Zieliński, Danielak, Hanousek ((90+1 Nunes), Michalski (69, Mucha), Kun (90+1, Gołębiowski) Montini (80, Tetteh), Guzdek (69, Karasek)
GKS: Reclaf Zalewski (63, Balboa), Bojdys, Słodowy, Witkowski Kuczałek, Jadach (74, Gajda), Handzlik (63, Borkała) Kamiński, Rumin ((90+1, Łukasik), Zejdler (74, Feruga)