Widzew - Miedź. Hit piłkarskiej pierwszej ligi rozegrany w Łodzi nie zawiódł

Tomasz Jabłoński
Widzew gra dziś z Miedzią - ważny mecz o fotel lidera
Widzew gra dziś z Miedzią - ważny mecz o fotel lidera Krzysztof Szymczak, Grzegorz Gałasiński
Mecz na szczycie piłkarskiej pierwszej ligi Widzew - Miedź zakończył się remisem 1:1. Na pewno zawodnicy obydwu drużyn nie zawiedli. Kibice obejrzeli ciekawy, dynamiczny, pełen ciekawych akcji mecz. Widzew przegrywał, ale zdołał doprowadzić do wyrównania. Łodzianie kończyli spotkanie w dziesiątkę, bowiem w 87 minucie drugą żółtą, a po chwili czerwoną kartkę ujrzał Tanżyna. Goście w końcówce wypracowali dwie świetne okazje do zdobycia gola, ale doskonale spisał się Wrąbel. Widzewski bramkarz wybijał pikę w nieprawdopodobnych okolicznościach. Dzięki temu gospodarz nadal mogą się szczycić tym, że są niepokonani na własnym stadionie.

Widzew Łódź Miedź Legnica na żywo

Wynik meczu Widzew - Miedź 1:1

90+5' Koniec spotkania
90+3' Wrąbel znów ratuje Widzew
90+2' Żółta kartka dla trenera Niedźwiedzia
90' Sędzia doliczył cztery minuty

89' Wrąbel broni wyśmienicie, ratując Widzew przed utratą bramki
89' Zmiana w Widzewie, Kita za Danielaka.
87' Czerwona kartka (za dwie żółte) dla Tanżyny
86' Silmy strzał Hanousek trafił w głowę Mijuskovicia

84' Zieliński na spalonym
82' Ładny strzał z dystansu Kuna, ale niezbyt precyzyjny

79' Znów na zieli leży Stępiński. Będzie zmiana, ale nie, ostatecznie wraca do gry
78' Kun i Michalski przeszkadzali sobie
77' Zmiana w Widzewie. Na boisku Mucha, schodzi Nunes

74' Szczęście Widzewa. Piłka po strzale głową Tront trafiła w poprzeczkę
74' Miedź też nie rezygnuje ze zdobycia gola
72' Widzew stara się i to mocno, by zdobyć zwycięskiego gola
69' Zmiana w Miedzi, Matuszek za Lehaire
68' Guzdek z dziesięciu metrów nie trafił w bramkę. To powinien być gol!
66' Faulowany Michalski
64' Nadal dobre tempo tego spotkania

62' Faul dla Widzewa, z boku pola karnego
61' Faulowany Nunes przez Mijuskovicia i żółta kartka dla zawodnika gości.
59' Guzdek strzelał z dystansu, ale n iecelnie

57' Lekki strzał piłkarz gości broni Wrąbel
55' Żółta kartka dla trenera gości

53' Groźna kontra Miedzi, broni Wrąbel
53' Widzew dominuje w tym okresie na boisku
51' Kolejna dobra akcja Kuna, rożny dla Widzewa
51' Aut dla Widzew
49' Miedź rozpocznie do własnej bramki
47' Wolny dla Widzewa, a po chwili rzut rożny

46' Zaczęła się druga część spotkania. Na boisk Michalski, zmienił Gołębiowskiego.
Koniec pierwszej części spotkania. Obejrzeliśmy ciekawy i emocjonujący futbol
45+3' Rożny dla Miedzi

45+2' [/b]Sędzia doliczył trzy minuty

42' Rożny dla Widzewa, GOL, GOL, GOL Tanżyna trafia do bramki. Widzew - Miedź 1:1

40' Piłka w siatce Miedzi, ale sędzia gola nie uznał. Wcześniej piłka była poza boiskiem
40' Kolejna świetna akcja Kuna, ale znów górą Lenarcik
39' Widzew miał problem z wyjście z własnego przedpola
37' Strzał Kuna z ostrego kąta broni bramkarz gości
36' Widzew stara się odrobić straty, ale brakuje klarownych sytuacji
34' Miedź ma teraz więcej z gry
32' Żółta karta dla Tanżyny

31' Doskonała okazja Guzdka, ale w końcówce podał w ręce bramkarza
29' Widzew musi uspokoić grę

28' Na boisku pojawia się Guzdek

27' Montini leży na boisku, znów medycy w akcji. Będzie zmiana
25' Kolejna szansa dla gości, ale nie wykorzystali rzutu wolnego
23' Gola dla Miedzi. Błąd Dejewskiego wykorzystał Makuch, który wykorzystał sytuację sam na sam z Wrąblem

22' Szczęście Widzewa, Makuch z trzech metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką
22' Widzewiak wraca do gry
21' Kontuzjowany Stępiński leży na boisku, medycy w akcji

21' Groźna akcja gości, ale Wrąbel na miejscu
19' Dużo walki na boisku

17' Gołębiowski z rzutu wolnego w mur piłkarzy Miedzi
16' Gra przeniosła się do środkowej części boiska

14' Faulował Zieliński
12' Znów akcję Miedzi przerywają widzewiacy

10' Strzał Montiniego wysoko nad bramką

9' Rywale łodzian grają bardzo agresywnie, dużo biegają, a to nie ułatwia sprawy gospodarzom
7' Tanżyna fauluje zawodnika gości
6' Widzew wolno buduje akcje ofensywne

5' Rożny dla Miedzi
4' Faulowany Hanousek
3' Zaskakujące, ale to goście częściej przy piłce

1' Wrąbel broni strzał z siedmiu metrów piłkarza Miedzi
1' Arbiter rozpoczął spotkanie

Godz. 12.39 Mecz poprowadzi sędzia Daniel Stefański (Bydgoszcz).
Godz. 12.36 W tym sezonie łodzianie nie przegrali jeszcze na własnym boisku i oby tak pozostało po starciu z wiceliderem!

Godz. 12.33 Wojciech Łobodziński, trener Miedzi powiedział przed meczem: - Liderów i faworytów nie boimy się

Godz. 12.28 Rezerwowi Widzewa: Konrad Reszka (69), Michał Grudniewski (2), Mateusz Michalski (7), Paweł Tomczyk (8), Przemysław Kita (9), Bartosz Guzdek (17), Patryk Mucha (19), Filip Zawadzki (24, M), Abdul Aziz Tetteh (55).

Godz. 12.20 W kadrze na ten mecz jest dwudziestu piłkarzy Widzewa. Nie ma w niej Juliusza Letniowskiego i Krystiana Nowaka, którzy nadal leczą urazy.

Godz. 12.15 Miedź Legnica rozpocznie dzisiejszy mecz w następującym składzie: Paweł Lenarcik (1) - Carlos Julio Martinez Riva (2), Maxime Dominguez (10), Jon Aurtenetxe Borde (13), Kamil Zapolnik (18), Damian Tront (20), Jurich Carolina (23), Nemanja Mijusković (25), Mehdi Lehaire (59), Maciej Śliwa (70), Patryk Makuch (71).

Godz. 12.07 takim składzie widzewiacy rozpoczną dzisiejszy mecz: Jakub Wrąbel (44) - Tomasz Dejewski (5), Karol Danielak (16), Dominik Kun (22), Paweł Zieliński (23), Marek Hanousek (25), Daniel Tanżyna (27), Mattia Montini (43), Fabio Nunes (92), Patryk Stępiński (95), Radosław Gołębiowski (97).

Widzewiacy mają przed dzisiejszym meczem dwa punkty przewagi nad drużyną Miedzi. W przypadku wygranej łodzianie uciekną Miedzi, ale jeśli przegrają, na fotelu lidera zasiądzie drużyna Miedzi.

W mijającym tygodniu obie drużyny rozegrały mecze w Pucharze Polski. Łodzianie łatwo ograli GKS Jastrzębie 4:1, a legniczanie nie dość, że rozegrali 120 minut, to jeszcze przegrali po serii rzutów karnych z ekstraklasowym Górnikiem Łęczna.

Widzew Miedź online

Dziś walka o bardzo ważne ligowe punkty. Widzew Miedź na żywo. Początek meczu o godzinie 12.40. Początek naszej relacji już od godziny 12.20