Widzew. Łukasz Kosakiewicz sprawdza się znakomicie

To był jeden z najlepszych transferowych pomysłów Widzewa ostatnich miesięcy.

Pod koniec lipca kontrakt z klubem podpisał, grający w ekstraklasie w Koronie Kielce, Łukasz Kosakiewicz. 29letni zawodnik jest wychowankiem Energetyka Gryfino. Za sobą ma także występy w Redze Trzebiatów i Błękitnych Stargard. Latem 2015 roku został piłkarzem Chojniczanki, w której grał przez dwa lata. Do Kielc został ściągnięty przez ówczesnego trenera Korony, byłego szkoleniowca zespołu z Chojnic, Macieja Bartoszka.  W ekstraklasie Kosakiewicz zagrał w 54 meczach i zdobył w nich jednego gola.
Widzew Łódź to wielki klub, wokół którego powstaje duży, przyszłościowy projekt. Jestem szczęśliwy, że mogę być jego częścią i pomagać w odbudowie Widzewa powiedział, cytowany przez klubową stronę, skrajny pomocnik, który może również występować na boku defensywy.
Szybko okazało się, że Łukasz świetnie sprawdza się w roli prawego obrońcy. Jego śmiałe, ofensywne akcje siały spustoszenie pod polem karnym rywala. Z meczu na mecz coraz lepiej układała mu się współpraca z Danielem Mąką. Niestety Daniel doznał kontuzji, ale w grze Łukasza nic się nie zmieniło. W wygranym 3:1 ostatnim meczu jesieni z Błękitnymi w Stargardzie znakomicie współpracował z Przemysławem Kitą.
Kosakiwicz jesienią zagrał w 18 meczach Widzewa w II lidze. Tylko w pierwszym przeciwko Bytovii wszedł na ostatnie 16 minut. Potem przebywał na boisku z bardzo dobrym skutkiem od 1 do 90 minuty. W sumie dało mu to 1547 minut na boisku. Do tego trzeba jeszcze dodać 90 minut w bardzo dobrym, choć przegramy pucharowym meczu z Legią Warszawa. Napracował się niemało, ale z bardzo dobrym skutkiem.
W pierwszej kolejce ligowej wiosny piłkarze Widzewa 29 lutego lub 1 marca podejmą Olimipię Elbląg. Przypomnijmy, że w spotkaniu pierwszej rundy we Elblągu łodzianie prowadzili po strzale Marcina Robaka w 42 minucie, ale tylko zremisowali 1:1, choć od 52 minuty grali z przewag, jednego gracza. Na kogo Widzew będzie musiał szczególnie uważać w pierwszym meczu ligowej wiosny? Najlepszym środkowym, ofensywnym pomocnikiem II ligi w rundzie jesiennej według statystyk InStata był Damian Szuprytowski z Olimpii Elbląg, który w 19 występach zdobył 8 bramek i zaliczył 9 asyst.