Widzew Łódź. Zbigniew Smółka niczym Franciszek Smuda

Jan HofmanZaktualizowano 
Przed piłkarzami Widzewa drugi podczas przygotowań do nowego sezonu mecz sparingowy Dziś łodzianie zmierzą się w Opalenicy z Zagłębiem Lubin (godz. 18).

Zespół z Lubina zakończył poprzedni sezon ekstraklasy na szóstym miejscu, a więc na pewno będzie wymagającym rywalem.

Piłkarze Zagłębia rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu 17 czerwca. Dzisiejszy mecz z Widzewem będzie pierwszym sparingiem dla drużyny prowadzonej przez holenderskiego trenera Bena van Daela. W klubie wierzą w holenderską myśl szkoleniową i dlatego nie dziwi fakt, że od 1 lipca dyrektorem Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie będzie jego rodak Henny Lee. 56-letni trener przez ostatnie siedem lat pracował z sukcesami, tak przynajmniej twierdzi klubowa strona, jako szef szkolenia akademii FC Utrecht.

Dzisiejszy pojedynek z przedstawicielem ekstraklasy będzie decydującym testem dla Mikołaja Juchacza. 24-letni zawodnik, który wystąpił w sparingu łodzian z Lechem Poznań, dołączył do łodzian w sobotę. Miał kilka treningów na to, by przekonać do siebie widzewskiego szkoleniowca. Dziś pewnie przekonamy się, czy to uczynił.

Pierwszy sparing drużyny z al. Piłsudskiego pokazał, że trener Zbigniew Smółka zapatrzony jest w swojego wielkiego poprzednika w Widzewie, czyli Franciszka Smudę. Tak przynajmniej wskazują na to ostatnie jego decyzje kadrowe wcielane w życie. Przypomnijmy zatem, że popularny „Franz” w okresie przygotowawczym z uporem maniaka wystawiał Michała Millera, nominalnego napastnika, na pozycji obrońcy, by w lidze znów przesunąć go do pierwszej linii. Teraz Smółka zdecydował się na manewr z postawieniem Konrada Gutowskiego na prawej stronie obrony, choć ten przez cały czas w Widzewie grywał na lewej stronie pomocy i trzeba przyznać, że szło mu to całkiem nieźle. Po co zatem szukać kwadratowych jaj?

polecane: FLESZ: Nowe zasady spadków i awansów w ekstraklasie i 1.lidze

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 33

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość
2019-06-26T02:51:18 02:00, Gość:

Nawet najstarsi górale nic nie słyszeli o jakimsiś tam zapyziałym kałesie a w górach słychać dobrze

2019-06-26T09:09:26 02:00, Fijoł:

Tak ci mówią w gazetkach propagandowych? :)) To przypomnij sobie co powiedział Jan Paweł II : ))))) żyjcie dalej w swojej megalomani a dla ŁKS to tylko lepiej. Pięknie się zmieniacie w poprawna politycznie sekcje niedzielni-piknikowej piłki kopanej. Już niedługo wasza największa konkurencja będzie odpust podmiejski, nawet jak będziecie w extraklasie :))))

Ty, a to pierdzew w końcu nie awansował?!?😂😂😂😂😂

G
Gość

już jest napinka we wsi Byczyna na nowego inwestora... Ale to kurwa dopiero teraz wszystko pięknie pierdolnie😂😂😂😂😂😂😂😂😂 podobno awans już mają znowu w kieszeni buhahaha

F
Fijoł
2019-06-26T02:51:18 02:00, Gość:

Nawet najstarsi górale nic nie słyszeli o jakimsiś tam zapyziałym kałesie a w górach słychać dobrze

Tak ci mówią w gazetkach propagandowych? :)) To przypomnij sobie co powiedział Jan Paweł II : ))))) żyjcie dalej w swojej megalomani a dla ŁKS to tylko lepiej. Pięknie się zmieniacie w poprawna politycznie sekcje niedzielni-piknikowej piłki kopanej. Już niedługo wasza największa konkurencja będzie odpust podmiejski, nawet jak będziecie w extraklasie :))))

G
Gość

Awansowali szacher macher do ekstraklasy no i masz babo placek bilety dla fanów za drogie

G
Gość

Ilu tam rodowitych wykupiło karnety i dlaczego w tym mieście jest ich tak mało z tego wynika ?

G
Gość

Nawet najstarsi górale nic nie słyszeli o jakimsiś tam zapyziałym kałesie a w górach słychać dobrze

T
Tylko Łódzki Klub Sportowy
2019-06-25T19:49:13 02:00, Gość:

Kto mój Boże słyszał w Europie o jakimś łksie Każdego co zapytasz robi wielkie oczy ze zdziwienia O WIDZEWIE słyszał każdy Może to dlatego że ten łks to taki rodowity czyli lokalny kameralny folklorystyczny klub ?

Weź się rozpędź i jebnij głową w ścianę, to może wtedy cie się polepszy! Czy ty myślisz że wśród kibiców Liverpoolu, Juventusu, Rapidu czy Manchesteru są przekazywane historie z ojca na syna jak to w latach 80` Widzew z nimi wygrywał? Pomyśl trochę logicznie! Gdzie jest teraz Widzew a gdzie wyżej wymienione kluby?

F
Fijoł
2019-06-25T19:49:13 02:00, Gość:

Kto mój Boże słyszał w Europie o jakimś łksie Każdego co zapytasz robi wielkie oczy ze zdziwienia O WIDZEWIE słyszał każdy Może to dlatego że ten łks to taki rodowity czyli lokalny kameralny folklorystyczny klub ?

Za to w Polsce wszyscy wiedza jacy z was mitomanii i frajerzy. Jak tam wasze flagi? Ksero już zrobione? Jak tam po Macedonii? Kiedy teraz przyjedziecie na reprezentacje? Buahaha

G
Gość
2019-06-25T19:49:13 02:00, Gość:

Kto mój Boże słyszał w Europie o jakimś łksie Każdego co zapytasz robi wielkie oczy ze zdziwienia O WIDZEWIE słyszał każdy Może to dlatego że ten łks to taki rodowity czyli lokalny kameralny folklorystyczny klub ?

No jakies stare dziady napewno

G
Gość

Kto mój Boże słyszał w Europie o jakimś łksie Każdego co zapytasz robi wielkie oczy ze zdziwienia O WIDZEWIE słyszał każdy Może to dlatego że ten łks to taki rodowity czyli lokalny kameralny folklorystyczny klub ?

R
Rain
2019-06-25T16:11:29 02:00, Gość:

Waszą podłogą białe parchy jest obornik w oborze dawno nie wywożony

Masz fach w łapach różowe

R
Rain
2019-06-25T16:11:29 02:00, Gość:

Waszą podłogą białe parchy jest obornik w oborze dawno nie wywożony

2019-06-25T16:17:41 02:00, Gość:

Musisz tam stale przebywać skoro ciągle o tym piszesz.I ten obornik i te parchy to dobre towarzystwo dla ciebie ,bidna bita różowa pało wstydzewsko-byczyńska.

2019-06-25T16:18:51 02:00, Gość:

Gnój z gnojem zawsze się dogada !

racja różowe

R
Rain
2019-06-25T16:46:41 02:00, Rain:

Hej jestem Rein i lubię na ostro w kakało

wiemy różowe, jesteś rejn. hehe

s
skrzydlaty grabaż