Widzew Łódź - Warta Poznań 0:2. Kiedy nie oddaje się celnego strzału, nie wygra się meczu

Wojtek Wielgus
W spotkaniu 23. kolejki piłkarskiej ekstraklasy rozegranym w Łodzi, Widzew przegrał 0:2 z Wartą Poznań. Wynik odzwierciedla to, co się działo na boisku. Zasłużone zwycięstwo gości. To bez wątpienia najsłabszy mecz łodzian tej wiosny. Widzewiacy byli często, nawet bardzo często przy piłce, ale zupełnie nic z tego nie wynikało. Oddali dwanaście strzałów, ale żaden z nich nie był celny! Gospodarze przegrali ten pojedynek w drugiej linii. Dziś drużynie z al. Piłsudskiego brakowało błysku, elementu zaskoczenia i pomysłu na prowadzenie akcji. Schematyczne i wolne zagrania nie robiły żadnego wrażenie na rywalach. Kiedy już nawet udało się dostarczyć piłkę w pole karne, to widzewiacy koncertowo pudłowali. Przed meczem trener Warty powiedział, że nie boi się Widzewa. I wychodzi na to, że miał rację, bo dziś łodzianie nie pokazali na boisku niczego, co mogłoby wywoływać u rywala drżenie nóg. To siódma porażka w sezonie drużyny trenera Niedźwiedzia, czwarta u siebie, a pierwsza w rundzie wiosennej. Należy odnotować, że Filip Zawadzki zaliczył debiut w ekstraklasie, szkoda, że w tak marnym meczu.

Widzew - Warta Poznań relacja na żywo. ONLINE

strona wymaga odświeżania

WIDZEW ŁÓDŹ0
WARTA POZNAŃ2

90+5' Koniec spotkania. Widzew przygrywa z Wartą 0:2
90+3' Widać, że Warta nie da sobie wydrzeć tego zwycięstwa
90' Sędzia doliczył pięć minut
90' Dwie zmiany w Widzewie, Zieliński za Stępińskiego, Zawadzki za Ciganiksa.
88' Shehu strzelał z trzech metrów głową i trafił... w poprzeczkę
88' Cudu raczej w tym meczu nie będzie. Widzew bezsilny...
87' Bardzo aktywna Warta nie pozwala łodzianom na wiele
85' Rzut wolny dla Widzewa
84' Widzew jeszcze próbuje, ale brakuje pomysłu, by rozmontować defensywę Warty
82' Dośrodkowanie Pawłowskiego, a Zjawiński z trzech metrów nie trafia w bramkę!
80' Ostatnie dziesięć minut spotkania. Czy widzewiaków stać jeszcze na zryw?
79' Rzut rożny dla Warty
77' Niecelny strzał Stępińskiego
74' Warta umiejętnie zwalnia tempo gry
72' Zmiana w Widzewie, za Hansena Shehu
70' Kibice jeszcze wierzą. Jest gorący doping
68' Kolejna zmiana w Warcie, Kościelny za Matuszewskiego
67' Cios poznaniaków był mocny. Jak na razie Widzew zamroczony
65' Gol dla Warty. Żurawski zabawił się z łódzką defensywą, strzelił silnie i jest 2:0. Nieszczęście zaczęło się od straty piłki przez Letniowskiego
64' Zmiana w Widzewie, Letniowski w miejsce Terpiłowskiego.
63' Łodzianie nie potrafią wyjść z pewnego schematu gry
61' Rożny dla Widzewa
59' Będą trzy zmiany w Warcie. Żurawski, Kiełb i Savić za Zrelaka, Szczepańskiego i Szmyta
57' Widzew uzyskał przewagę, ale nadal bel klarownych sytuacji bramkowych
55' Terpiłowski z bliska.. panu Bogu w okno, a do bramki było siedem metrów!
53' Widzew nadal bez celnego strzału...
51' Rzut rożny dla gości
49' Rożny dla gospodarzy
48' Kibice zagrzewają Widzewa do walki
47' Hansen z bliska główkował, ale piłka poleciała nad poprzeczką
46' Widzew bez zmian
46' Rozpoczęła się druga część spotkania
Koniec pierwszej części gry. Pewnie w przerwie w widzewskiej szatni będzie gorąco.
45+2' Kibice dopingują swój zespół
45' Sędzia doliczył trzy minuty
45' Rzut rożny dla Widzewa
44' Aut dla Widzewa
42' Trudno myśleć o wyrównaniu, skoro nie oddało się celnego strzału na bramkę poznańskiej drużyny.
40' Nic się w grze łodzian nie zmienia
38' Gospodarze szarpią się, brakuje dokładności i pomysłu na zaskoczenie rywala
36' Trzeba przyznać, że to Warta kontroluje wydarzenia na boisku
34' Widzewskim akcjom brakuje polotu
32' Zrelak wysoko nad poprzeczką
31' Rzut wolny dla gości. 20 metrów do widzewskiej bramki
31' Warta nie pozwala gospodarzom na wiele
29' Łodzianie dali się zdominować w drugiej linii
27' Trudno powiedzieć, że Widzew gra dobrze
25' Od własnej bramki zacznie bramkarz Warty
23' Rożny dla Widzewa, po strzale Hansena
21' Widzewiacy muszą uspokoić grę, bo to teraz źle wygląda
18' Widzew wybity z rytmu
15' Niestety, dla Widzewa sędzia uznał gola dla Warty. Goście prowadzą 1:0
15' Nadal nie ma decyzji
13' Konsultacja VAR
12' Piłka w siatce Widzewa, ale sędzia uznał, że Zrelak był na pozycji spalonej
12' Aut dla Warty w okolicach pola karnego Widzewa
10' Strzał Żyry z dystansu, ale minimalnie niecelny
9' Warta stara się prowadzić otwartą grę
7' Żółta kartka dla Szmyta
6' Pawłowski z wolnego w poprzeczkę
4' Kun faulowany przed polem karanym
3' Widzew długo rozgrywa piłkę
2' Widzewa gra na czerwoni
1'[/b] Arbiter rozpoczął spotkanie
Godz. 14.57 Spotkanie sędziuje Łukasz Kuźma (Białystok).
Godz. 14.55 Rezerwowi Warty: Jędrzej Grobelny (33, M) - Jakub Kiełb (3), Maciej Żurawski (6), Kamil Kościelny (14), Michał Kopczyński (15), Nikolas Korzeniecki (26), Wiktor Pleśnierowicz (34, M), Stefan Savić (77), Enis Destan (94)
Godz. 14.50 W jesiennym spotkaniu tych drużyn, rozegranym w Grodzisku Wielkopolskim, wygrali 1:0 łodzianie. Zwycięskiego gola zdobył Patryk Lipski (90+3).
Godz. 14.44 Drużyna ze stolicy Wielkopolski jest, na równi z liderującym Rakowem Częstochowa, najskuteczniejszym zespołem na wyjazdach. W tym sezonie ekstraklasy podopieczni trenera Dawida Szulczka aż sześć razy wygrywali!
Godz. 14.37 Spotkanie na stadionie przy al. Piłsudskiego ma oglądać Fernando Santos. To pierwsza wizyta nowego selekcjonera reprezentacji Polski w Łodzi
Godz. 14.31 Rezerwowi Widzewa: Jakub Wrąbel (44) - Bożidiar Czorbadżijski (3), Juljan Shehu (6), Juliusz Letniowski (10), Filip Zawadzki (16, M), Jakub Sypek (21, M), Paweł Zieliński (23), Martin Kreuzriegler (33).
Godz. 14.22 To pojedynek zasłużonych dla polskiego futbolu klubów. Widzew (został założony w 1910 roku (cztery mistrzostwa kraju, siedmiokrotnie wicemistrzostwo), a dwa lata później zawiązano Wartę (dwukrotny mistrz Polski, pięciokrotny wicemistrz kraju).
Godz. 14.15 W takim składzie zacznie Warta Poznań: Adrian Lis (1), Jan Grzesik (2), Robert Ivanow (4), Niilo Maenpaa (8), Miguel Mariz Luis (16), Konrad Matuszewski (22, M), Kajetan Szmyt (24), Miłosz Szczepański (30), Dawid Szymonowicz (44), Dimitrios Stavropoulos (54), Adam Zrelak (99)

Godz. 13:57 - Skład Widzewa: Ravas, Żyro, Szota, Stepiński, Ciganiks, Kun, Hanousek, Terpiłowski, Pawłowski, Normann, Zjawiński

Godz. 13:45 - W widzewskiej kadrze zabraknie Jordi Sancheza. Hiszpan musi pauzować jeden mecz za nadmiar żółtych kartek. Po raz pierwszy obserwatorem spotkania z trybun stadionu Widzewa będzie nowy selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos.

Godz.13.35 - W jesiennym spotkaniu tych drużyn, rozegranym w Grodzisku Wielkopolskim, wygrali 1:0 łodzianie. Zwycięskiego gola zdobył Patryk Lipski (90+3). Widzewiak raczej jutro nie powtórzy swojego wyczynu, bo klub z al. Piłsudskiego wystawił go na listę transferową i dlatego nie zagrał w ani jednym wiosennym spotkaniu.

Godz. 13:10 - Dziś rewelacja tegorocznej ekstraklasy Widzew łódź przy pełnych trybunach rozegra mecz z Warta Poznań. Zapraszamy na RELACJĘ LIVE z tego sportowego wydarzenia.